Tapety do obýváku inspirace, fotogalerie

Obývací pokoje

Přidal bookshelves, dne 31. 08. 2018,  0x

Tapety do obýváku inspirace, fotogalerie

Přemýšlíte, jak vymalovat nebo oživit váš obývací pokoj? Stále častější volbou při navrhování interiéru jsou tapety, které se opět vrací do módy. Inspirujte se v naší fotogalerii.

Současný trh nabízí velké množství druhů a vzorů, které můžeme přizpůsobit našemu stylu. Můžeme vytapetovat celý pokoj, nebo jen určitou část. Fantazii se meze nekladou. Obývací pokoj je reprezentativní místností, kde přijímáme návštěvy, ale zároveň útulným místem pro odpočinek. Tapety zvládnou obojí - dodají svěží vzhled i příjemnou atmosféru.

Na výběr jsou například textilní tapety, se kterými se hojně setkáváme na zámcích. Své místo ovšem mají i v moderních interiérech. Rozhodně je ale řadíme k těm luxusnějším a také finančně náročnějším. Pokud chcete zvolit levnější, ale kvalitní variantu, zkuste vliesové tapety, které se za poslední roky staly velmi oblíbenými. Popularity dosáhly především díky jednoduché manipulaci a lepení. Vliesové tapety nemusíme natírat, postačí nátěr na zdi. Zároveň jsou vhodné i do vlhčích místností. 

Dalším druhem jsou vinylové tapety, mezi jejichž výhody patří především odolnost a snadná čistitelnost. Navíc dokážou zakrýt praskliny a nerovnosti. Ovšem s aplikací vinylových tapet je to složitější, neboť je třeba použít lepidlo na těžké tapety, které se nanáší přímo na vinylové tapety.

Posledním typem jsou papírové tapety, které asi známe všichni. Zde však pamatujte na složitou aplikaci, malou oděruvzdornost a náročnou údržbu. Rozhodně se nehodí do vlhkých prostor, na popraskané nebo nerovné zdi. A jaké tapety zvolit do obývacího pokoje? Inspiraci najdete i v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.