Suchý dřevěný záchod - inspirace, fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal kutil, dne 1. 11. 2018,  0x

Suchý dřevěný záchod - inspirace, fotogalerie

Kadibudka, kadibouda, latrína nebo také suchý záchod - dříve si bez něj neuměli život představit, dnes je avšak spíše záležitostí chalup a chat nebo velmi starých stavení.

Suchý dřevěný záchod se ovšem hodí i dnes, a to například v malých vesnických domcích, u kterých dispozice domku nedovolují vyčlenit prostor pro toaletu. Dalším případem jsou chaty a chalupy v lese, kde není zavedená voda a kanalizace. Kadibudka může být navíc i dekoračním retro prvkem na zahradě. Pokud se vám takový suchý záchod hodí, ať už z praktických, nebo dekoračních důvodů, jeho stavbu určitě zvládnete sami.

Na suchý záchod budete potřebovat trámy a latě, nějaké šrouby, panty a také záchodové prkénko. Ze všeho nejdříve vykopejte jámu a poté se můžete pustit do samotné realizace. Rám vytvoříte z trámů a na stěny můžete použít prkna, či palubky. Zadní stěnu je vhodné udělat o něco kratší, aby mezi stěnou a střechou vznikl odvětrávací prostor. Střecha, kterou můžete také vyrobit z palubek, by měla být zkosená, kvůli odvodu dešťové vody. Poté stačí pomocí pantů připevnit dveře kadibudky.

Když už máte exteriér, můžete se vrhnout na interiér. Podlahu udělejte z palubek, stejně jako lavici s otvorem. Na lavici už jen připevněte záchodové prkénko a v podstatě máte hotovo. Pro soukromí je vhodné připevnit z venku i zevnitř očko, či háček na přichycení dveří. Inspiraci najdete níže v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.