Rekonstrukce starého domu - inspirace, fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal kutil, dne 29. 01. 2019,  0x

Rekonstrukce starého domu - inspirace, fotogalerie

Koupili jste starý dům a rozhodli jste se pustit do jeho rekonstrukce? Ať se jedná o rodinný dům nebo chalupu, rekonstrukce nebude úplně lehkým úkolem, a proto se podíváme na nejčastější úskalí.

Prvním bodem a zároveň nejdůležitějším úkolem před rekonstrukcí je stanovení nedostatků a rizik, které jsou potřeba odhalit a opravit. Mezi hlavní problémy starých domů patří špatné základy, vlhkost, střecha, stará okna, špatné rozvody a mnoho dalších. Základy u starých domů nebývají odizolované a v domě je pak vysoká vlhkost. Na zbavení vlhkosti je nutné všechno správně odizolovat. Díky vysoké vlhkosti mohou být narušené omítky, či se v domě může vyskytovat plíseň. V takových domech je nutné také hodně větrat.

Ve starých domech je rovněž většinou nutné vyměnit vodovodní trubky a případně udělat i novou elektriku. Než začnete opravovat interiér domu, je vhodné opravit střechu. Je to hlavně z toho důvodu, než opravíte střechu, může začít pršet. Silný déšť by vám mohl zničit již opravený interiér. Co se týče vytápění, nejvíce tepla uniká střechou a starými okny, proto logicky po opravě střechy by měla být vyměněna okna. Následně byste se měli postarat o izolaci a základy tak, abyste se zbavili vlhkosti. To jsou samozřejmě pouze první body v rekonstrukci, přesto jde o nejdůležitější kroky při rekonstrukci starého domu.

Pokud jde o styl domu, u starých stavení se snažte držet linie stylu. Je-li to možné, zachovejte původní styl, ať už jde o odhalené trámy, zdivo, starou pec a mnoho dalších prvků. V naší fotogalerii najdete inspiraci nejen na rekonstrukci exteriéru, ale i interiéru domu.

Fotogalerie:

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.