Půdní vestavby - fotogalerie, inspirace

Ostatní inspirace

Přidal designhome, dne 17. 06. 2019,  0x

Půdní vestavby - fotogalerie, inspirace

Máte nevyužitou půdu, kde se akorát hromadí nepotřebné věcí? Vytvořte z ní jedinečný prostor, který snadno najde uplatnění. Půdní vestavby jsou navíc velmi atraktivní a mají své kouzlo.

Ze staré půdy lze snadno vykouzlit moderní půdní apartmán, pokoj, ložnici či pracovnu. Je jen na vás a na daném prostoru, jaký mu dáte smysl. Před řešením půdní vestavby si nechte provést kontrolu stavu půdy. Velkou roli hraje zejména stav střechy, respektive krovu a střešního pláště. Naprosto ideálním případem pro půdní vestavbu jsou sedlové střechy, které nabízí nejen dostatek místa, ale i zajímavé řešení. Jestliže máte rádi vše ve svých rukou, můžete se do půdní vestavby pustit sami. Stačí, když budete mít šikovného projektanta, který vám vše narýsuje tak, jak má být. Je na něm, aby zhodnotil nejen daný prostor, ale také případný přístup do půdní vestavby a další parametry nezbytné pro její bezproblémové využití.

U půdní vestavby myslete na to, aby dovnitř pronikal dostatek denního světla. Často se stává, že podkroví jsou tmavá a málo vzdušná. A protože pod střechou bývá zpravidla i velké horko během letních tropických dnů, myslete na kvalitní izolaci. Pomoci vám ovšem může i praktická klimatizace, kterou můžete zabudovat přímo do místností. A na co dalšího si dát u půdní vestavby pozor? Problémem může být nedostatek průchozího místa. Někdy bývá kamenem úrazu i přílišný sklon střechy. Při plánování a následném zařizování podkroví pamatujte, že většina nábytku bude pravděpodobně na míru, abyste využili každý centimetr volného místa.

Hledáte inspiraci? Načerpejte ji v naší fotogalerii níže.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.