Paletový nábytek - inspirace, fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal palletsfurniture, dne 20. 04. 2020,  0x

Paletový nábytek - inspirace, fotogalerie

Jste milovníci industriálního či zkrátka jen neotřelého stylu bydlení? Chcete svůj domov ozvláštnit něčím jiným, než se nám běžně dostane v obchodech. Čím dál více lidí, a především mladých lidí, si oblíbilo osobitý styl v podobě nábytku z palet. Ať už volíte z palet vše, nebo si chcete jen nějakým zajímavým kouskem zpestřit váš domov, v naší fotogalerii najdete tu pravou inspiraci.

Kde sehnat nábytek z palet?

Prvotní myšlenka, která vedla ke vzniku takového nábytku, byla volnost v tom, jak si daný kousek nábytku přizpůsobíme sami sobě neboli vytvoříme si svůj styl za relativně málo peněz, ale hodně muziky. Paletový nábytek dnes samozřejmě koupíte jedním kliknutím na internetu. Mnohem zajímavější je ale vyrobit si svůj vlastní nábytek. Jednak ušetříte peníze, ale hlavně v něm bude kousek vás. Vše zkrátka a dobře můžete přizpůsobit interiéru i vašim požadavkům.

Kde pořídit palety?

Palety jsou dnes běžnou součástí přepravy, proto by neměl být až takový problém je sehnat. Ceny se různí dle typu, stavu i velikosti palety. Paletu můžeme sehnat již za 150 Kč, ale rozhodně by neměla být dražší než 400 Kč. Důležitý je v první řadě stav palety. Proto pečlivě zkontrolujte, jestli paleta nehnije. Stejně tak by se nemělo jednat o palety, na kterých se převážely potraviny, chemikálie nebo toxické látky. Pokud se vám podařilo sehnat vhodné palety v dostatečném množství, tak už stačí jen vymyslet, co a kam vyrobíte.

Výroba paletového nábytku 

A co potřebujeme k výrobě nábytku z palet? Palety, metr, tužku, pilku, kleště na vytahování hřebíků, brusný papír a samozřejmě i lak. 

Zahrada a posezení

Jedním z nejčastějších míst, kde palety můžeme využít, je zahrada a venkovní posezení. Paletu můžeme využít v záhonku. Když ji vysypeme zeminou, do mezer můžeme naset různou zeleninu. Prkna palety zabrání růstu plevele mezi jednotlivými řádky. Usnadníme si tak pletí záhonků. Na zahradě většinou potřebujeme nejrůznější náčiní a občas bývá problém, kam je uklidit. Pro takové případy je ideální nástěnný držák z palet na zahradní náčiní. Z palet se ovšem dá vyrobit i stojan na kola, plot nebo dřevník či postavit celou terasu. Běžně se dnes na zahradách skladuje kompost, k čemuž jsou palety rovněž vhodné. 

Pro odpočinek i zábavu

Z palet si můžeme vyrobit také vertikální zahrádku, ať už s okrasnými květy nebo bylinkami, kterou můžeme umístit na balkón či terasu. Z palet ale můžeme vyrobit i různé vyžití pro děti, ať už jde o pískoviště, houpačky nebo zahradní domeček. Pískoviště z palet je velmi jednoduché. Na spodek pískoviště umístěte netkanou textilii a máte hotovo. Radost můžete udělat i sobě krásným variabilním nábytkem z palet - sestavte si křeslo, sedací soupravu či paletový stůl.

Předsíň

Jednou z prvních místností, kterou naši hosté i my po vstupu do domu vidíme, je předsíň. Slouží k uložení oblečení, bot, klíčů, kabelek a dalších různých věcí, které potřebujeme, když odcházíme z domu. Z palet můžeme vyrobit botník nebo na ně umístit věšáky na bundy a kabáty. Do palet je rovněž možné vložit zrcadlo. Možností je ale mnohem více, stačí se nechat inspirovat.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji se můžeme na nábytku z palet doslova vyřádit. Základním prvkem každého obývacího pokoje je pohovka, gauč nebo jakýkoli druh posezení. A právě díky paletám máme naprostou svobodu v tom, jak bude posezení vypadat. Pro velké pokoje můžeme vyrobit sedací soupravu pro větší počet lidí, nebo zvolit menší gauč s křesly. Možností je nespočet. Stejně tak i v menších pokojích, kde je prostor limitním faktorem, nám palety pomohou, neboť se s jejich pomocí dokonale přizpůsobíme velikosti pokoje.

Nábytek a dekorace z palet

Z palet jsou krásné konferenční stolky, které mohou být z důvodu pohodlného přemístění i na kolečkách. Dále z nich můžeme vyrobit různé odkládací stolky, poličky či závěsné dekorace. Už jste viděli paletovou knihovnu? Pokud máte přebytek knih, které nemáte kam uložit, není nic jednoduššího, než sestavit knihovničku z palet. Z palet lze vyrobit i praktickou vinotéku. Existují různé dekorace z palet jako hodiny či poličky. Pokud milujete fotky, můžete z palety vytvořit nástěnku.

Ložnice

I v ložnici je prostor pro nevšední nábytek. Základem každé ložnice je postel, tak proč ji nemít z palet? Působí svěže, moderně a vzdušně. Samozřejmě nesmíme zapomenout na kvalitní a pohodlnou matraci. Stejně jako v obývacím pokoji, můžeme na zeď umístit poličky či různé dekorace na paletách. 

Kuchyně

Místo horních skříněk kuchyňské linky můžeme umístit paletu, na kterou jednoduše pověsíme hrnky, naběračky či jiné kuchyňské náčiní. Z palet lze sestavit i ostrůvek nebo praktický odkládací prostor. Milovníci bylinek nezapomeňte na krásný žebřík z palet, kam jednoduše zavěsíte květináče s bylinkami.

Doplňky a dekorace

Paletový nábytek si skvěle rozumí i s venkovským stylem, ale můžete jej kombinovat s vintage kousky. Perfektně vypadá například pohodlné venkovní křeslo z palet doplněné o polštářky s kostičkovaným potahem. Palety můžete mít buď jednobarevné, nebo na nich může být potisk z výroby, což všemu dodá originální patinu. Co se týče barvy, stačí lak, který zvýrazní přírodní odstín palety, nebo paletu můžete natřít barvou, která se vám líbí. Velmi často se používá klasická bílá.

Ať už se pustíte do výroby sami, nebo si nějaký ten kousek z palet zakoupíte, určitě to vašemu domu, bytu či chalupě, dodá krásný prvek originality. Nebojte se popustit fantazii a i do jinak elegantního prostoru zakomponujte nějaký kousek z palet, uvidíte, že vše bude najednou působit neotřele a neokoukaně.

FotogalerieKomentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.