Osvětlení do ložnice - inspirace, fotogalerie

Ložnice

Přidal designhome, dne 14. 08. 2019,  0x

Osvětlení do ložnice - inspirace, fotogalerie

Chystáte se na zařizování, či dokonce kompletní rekonstrukci ložnice? Jednou z věcí, která se často podceňuje, je osvětlení. I v ložnici je přitom důležité řešit, jak, kde a jaké osvětlení zvolit.

Ložnice je místem, kde spíme, odpočíváme nebo si čteme. Proto i výběr správného osvětlení je v případě ložnice poněkud složitější. Většina lidí má v ložnici zároveň šatní skříň, kde si vybírá oblečení, případně se ženy zkrášlují před zrcadlem. Na to všechno je zapotřebí myslet při volbě osvětlení.

Do ložnice určitě volte teplé bílé světlo, které navodí příjemnější atmosféru. Zvolit můžete například jedno centrální svítidlo a další doplňkové osvětlení. Pokud se vám líbí stropní, volte určitě se stínidly, aby vás neoslňovalo. Vhodnější variantou jsou ovšem nástěnná svítidla za postelí.

Kromě centrálního svítidla jsou nezbytností také lampy a lampičky. Jestliže rádi čtete, jsou ideální polohovatelné. Lampičky na nočním stolku jsou jakýmsi pohotovostním světlem, když potřebujete rychle rozsvítit a nechcete centrálním světlem vzbudit partnera. Abyste měli v ložnici maximální komfort, nezapomínejte ani na šatní skříně, které rovněž potřebují správné osvětlení. Můžete zvolit led pásky nebo bodovky, které osvítí vaše oblečení. Vy tak budete mít lepší přehled o tom, co ve skříni máte.

I v ložnici můžete rozmístit takzvaná orientační světla. Jde o tlumené led pásky, které usnadní pohyb pro místnosti ve tmě. Díky nim nemusíte svítit ani při cestě na toaletu. Kromě toho můžete led pásky podsvítit postel či skříň. Tlumené led pásky vás rozhodně nebudou oslňovat a jejich přínos jistě oceníte. Víte inspirace na osvětlení ložnice načerpejte v naší fotogalerii níže.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.