Originální interiérové dveře - fotogalerie, inspirace

Ostatní inspirace

Přidal houseatgmailcom, dne 25. 09. 2019,  0x

Originální interiérové dveře - fotogalerie, inspirace

Přemýšlíte o výměně interiérových dveří? V naší fotogalerii pro vás máme pár tipů, jak si s výběrem poradit. Dnes je na trhu velký výběr materiálů, barev i designových provedení.

Při výběru se nesoustřeďte pouze na vzhled, ale také na to, co od dveří čekáte. Zamyslete se, jestli máte dostatek prostoru, zda je vaše domácnost náročná na úklid a údržbu a nezapomeňte na další důležité detaily.

Máte-li dostatek prostoru, můžete zvolit klasiku neboli otočné dveře. Jestliže jste ale s prostorem na štíru, vsaďte raději na posuvné dveře, které existují dvojího typu. Zatímco první se zasouvají na přilehlou stěnu, druhé do pouzdra. Druhé provedení je z estetického hlediska mnohem zajímavější. Při zasouvání na přilehlou stěnu mějte na paměti, že je potřeba mít prostor pro zasunutí dveří. Zasouvání do pouzdra je pro změnu elegantní variantou, ovšem vyžaduje více stavebních úprav, a je tedy finančně náročnější.

Dalším faktorem je velikost dveří. Potřebujete-li opticky prodloužit celou místnost, zvolte vysoké dveře. Dnes můžete pořídit třeba dveře až ke stropu místnosti. Takové dveře jsou velmi elegantní, nicméně si připlatíte. A jaký materiál zvolit? Nestárnoucí klasikou, která se hodí snad do každé domácnosti, jsou dveře z masivu. Jejich výhodou je dlouhá životnost a nadčasový vzhled. I v tomto případě si ale za kvalitu připlatíte. Pokud nechcete masiv, ale přesto si přejeme, aby dveře vypadaly jako z masivu, pořiďte si dveře s dýhou. 

Velmi oblíbené jsou rovněž dveře s různým prosklením či geometrickými tvary. Ideální jsou především do místností, kde nejsou okna, nebo je v nich málo světla. Velice působivou variantou jsou rovněž celoskleněné dveře. V celoskleněných dveřích si navíc můžete nechat vyrobit ať už digitálním tiskem, gravírováním nebo pískováním různé vzory či obrazy.

Fotogalerie:Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.