Moderní obývací pokoj - fotogalerie, inspirace

Obývací pokoje

Přidal kitchen, dne 1. 04. 2020,  0x

Moderní obývací pokoj - fotogalerie, inspirace

Lámete si hlavu s tím, jak zařídit váš nový obývací pokoj? Přece jen se jedná o centrální část vašeho domova, a proto si říká o větší pozornost. Obývací pokoj je místem pro relaxaci, zároveň však částí domu, kde se potkává největší množství lidí. I v obývacím pokoji tak musíte myslet nejen na estetickou, ale i praktickou stránku.

V ideálním případě by obývací pokoj měl směřovat na jih. Zajistíte tím dostatek přirozeného světla po celý den. V módě jsou nyní navíc velká okna. Obývací pokoj byste navíc měli zařizovat i s ohledem na účel - místnost by měla působit útulně, příjemně a také reprezentativně.

Jak moderně zařídit obývací pokoj?

Jak má vypadat moderní obývací pokoj? Poslední roky se lidé inspirují především minimalistickým stylem a severem. Zatímco pro minimalismus jsou charakteristické čisté a jednoduché linie, severský styl je útulný a hlavní roli v něm hraje dřevo. V závěsu za těmito styly je industriální. Tento styl je vyhledávaný především v loftech. Kromě tohoto typu bydlení jsou ale jednotlivé prvky využívané i v dalších stylech. Například betonová podlaha v kombinaci s moderně řešeným dřevěným stropem působí elegantně a moderně. Pokud jste však zastánci dřevěné podlahy, můžete ji oživit kontrastem v podobě betonové stěrky na zdech či odhaleného betonového stropu.

Kvalita na prvním místě

Jestliže chcete moderní a zároveň nadčasový obývací pokoj, vsaďte na kvalitní materiály. Z materiálů se snažte zvolit dřevo, kov, sklo či kámen. Tyto materiály z módy jen tak nevyjdou. Velmi oblíbená je například kombinace dřeva a kovu, která nábytek odlehčí. Základní kousky obývacího pokoje by měly být kvalitně zpracované. Abyste se odlišili od jiných obývacích pokojů, nebojte se porozhlédnout po originálních kouscích. Moderní designová pohovka, zajímavě řešená lampa, výrazné křeslo či další jedinečný kousek dodají obývacímu pokoji šmrnc. Ostatní prvky už mohou být decentnější.

Detaily rozhodují

Pokud nepatříte mezi sběratele suvenýrů z cest, nemusíte si lámat hlavu s tím, jaké kousky schováte. Do moderního obývacího pokoje patří jednoduché květináče, pěkná váza i nějaký zajímavý solitér. Moderní vzhled dodá obývacímu pokoji i osvětlení. Pohrajte si s typy světel. Dokonce se nemusíte držet ani jedné řady. Kombinovat můžete různé rozměry i výšky světel. Jen se snažte držet stylu, ať nemáte od všeho kousek a ve výsledku se nejedná o nevzhledný pel mel. Máte rádi obrazy či jinou formu umění? Moderní umění toho nabízí hodně. Opět ale zde platí, méně je více.

Květiny

V žádném obývacím pokoji nesmí chybět květiny. Je na vás, zda zvolíte čerstvé květiny do vázy na jídelní a konferenční stůl, zasadíte do květináčů vaši oblíbenou zeleň či vsadíte na netradiční rostliny v podobě olivovníku či palmy. V dnešní době jsou k dostání i umělé rostliny a menší stromy, které nerozeznáte od živých, na rozdíl od nich ale nepotřebují žádnou péči. Vyhrát si můžete s designem i rozměry květináčů. Od betonových, přes klasické bílé až po netradiční materiály.

Osvětlení obývacího pokoje

Obývací pokoj by měl mít hned několik typů osvětlení. V zásadě by se mělo jednat o přímé a nepřímé. Zatímco první plní jasně praktickou funkci, nepřímé osvětlení je spíše estetickou rovinou. Kromě toho však nabízí příjemné decentní osvětlení v podvečerních hodinách. Nasvítit můžete například stěny, dřevěné kleštiny na stropě nebo třeba obraz. Pokud rádi čtete a knihovna má své místo i v obývacím pokoji, zkuste ji doplnit o pohodlné čtecí křeslo a lampičku. Zároveň tak získáte příjemný relaxační koutek.

Barvy v obývacím pokoji

Co se týče barev, bílá je sázkou na jistotu. Bílý obývací pokoj můžete pozvednout například dřevěným obkladem jedné stěny, betonovou stěrkou na krbu či kontrastní kuchyňskou linkou. Máte rádi eleganci a sofistikovaný vzhled? Odstíny šedé jsou stále populárnější. Jdou dobře kombinovat, a navíc jsou nadčasové. V obývacím pokoji se kromě jiného může na některé stěně objevit i černá, a to ať v podobě výmalby či tapety se vzorem. Dodává obývacímu pokoji punc luxusu, nicméně rozhodně není pro každého. Ať už se přikloníte k jakékoli barvě či barevným kombinacím, vždy si ověřte, jak dané odstíny budou vypadat na denním i umělém světle. Ne vždy vás musí výsledek mile překvapit.

Co na podlahu?

Jak už jsme výše nastínili, v posledních letech jsou v oblibě podlahy v dekorech dřeva, ať už se jedná o laminátovou podlahu či skutečně dřevěnou podlahu. Taková podlaha dodává místnosti hřejivý dojem. Opačný efekt má betonová podlaha, která působí surově. I ta může být ale pohodlná. Stačí si zvolit například barvené polyuretanové stěrky na podlahu, které jsou měkké a příjemné na chození.

Jak vybrat posezení do moderního obývacího pokoje?

Mělo by být nejen pohodlné a stylově sedět do obývacího pokoje, ale také správně umístěné. Pokud máte obývací pokoj dostatečných rozměrů, nemusíte se bát umístit pohovku do prostoru. Jestliže je ale místa méně, budete ji muset umístit klasicky ke zdi. Co je ovšem důležité, měla by být orientovaná tak, abyste z ní viděli na dveře a měli přehled o místnosti. Snažte se vyhnout sezení, při kterém byste měli dveře v zádech. Posezení by mělo být dobře uspořádané, aby rodina i návštěva mohla společně dobře komunikovat a vidět na sebe.

Jaké mít posezení?

Krok správným směrem je ponechat místnosti vzdušnost a lehkost a nepřeplácat ji. Je to především o minimu nábytku. V každém obývacím pokoji má být pohovka, sedací souprava, či jiný druh posezení. Pokud nemáte příliš prostoru, vyměňte pohovku za dvě pohodlná křesla s taburetem na nohy. Místnost nebude působit příliš zaplněně. Stejně tak si můžete pohrát s různými typy posezení. Rohovou pohovku doplňte křeslem ušákem v jiném odstínu či vzoru, pohovku s dvojsedákem zkombinujte s pohodlnou lenoškou, ve které můžete relaxovat při sledování oblíbeného seriálu. V posledních letech jsou trendem přírodní odstíny jako šedá, béžová či bílá. V případě, že je ale váš obývací pokoj spíše decentní, nebojte se jej “rozbít” právě pohovkou ve výraznějším odstínu či vzoru.

Jak zvolit konferenční stolek?

U žádné pohovky nesmí chybět ani správný konferenční stůl. Dnes jsou v módě jak prostorné konferenční stoly, tak několik odkládacích stolků. Z materiálů stále vítězí dřevo. Aby však tento přírodní materiál nepůsobil příliš mohutně, zvolte dřevěnou desku doplněnou o kovové nohy. Vše tak bude na pohled odlehčené. Více menších odkládacích stolků má tu výhodu, že při pohoštění přátel můžete jednotlivé stolky posunout přesně tam, kam potřebujete. Nemusíte se obávat ani zvolit různé velikosti a výšky. 

Knihovna

Milujete knihy, ale nevíte, kam je umístit? Záleží, kolik na ně máte místa. V případě velkého prostoru vytvořte knihovnu přes celou stěnu. Její součástí mohou být i uzavřené skříňky na různé dokumenty nebo jednoduchá pracovní deska pro notebook. Kromě knih můžete do poliček umístit i fotografie v rámečcích. Knihovna tak bude působit vzdušněji. Jestliže nemáte tolik volného prostoru, sestavte si knihovnu z několika různě dlouhých poliček. Knížky do nich můžete narovnat vodorovně i svisle a vytvořit tak moderní vzhled.

Hledáte inspiraci pro váš nový obývací pokoj? Porozhlédněte se ve fotogalerii níže a inspirujte se dvěma desítkami zajímavých řešení, jak zařídit obývací pokoj.

Fotogalerie

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.