Květinové truhlíky - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal designhome, dne 25. 06. 2019,  0x

Květinové truhlíky - inspirace, fotogalerie

Chcete svému parapetu, balkónu, verandě, lodžii nebo předzahrádce dodat trochu přírodní krásy? Ať už bydlíte v bytě, domku, ve městě nebo na vesnici, květinové truhlíky jednoduše zkrášlí váš domov.

Květiny v truhlících jsou velmi pěknou a voňavou dekorací, ovšem někdy jsou náročnější na péči, ať už jde o závlahu nebo přihnojování. Abyste měli opravdu krásné a zdravé květiny, je nutné pravidelné hnojení i zálivka. Vše se ale samozřejmě odvíjí od toho, čím truhlíky osázíte.

A co do truhlíků zasadit? Na výběr máte mnoho druhů květin, které se hodí právě do květináčů. A vzhledem k širokému výběrů truhlíků nebudete mít problém je sladit stylem i barvou k vašemu domu. Klasikou jsou petúnie, pelargonie a muškáty. Přestože jsou oblíbené pro svou barevnou i tvarovou rozmanitost, rozhodně nemusíte zůstávat pouze u nich.

Květiny do truhlíku vybírejte podle toho, kde budou umístěné. Některým květinám svědčí slunečné stanoviště, jiným polostín, či stín. Vyzkoušejte kombinaci letniček a trvalek, hrajte si s barvami. Krásně vypadá například kombinace chrpy horské, kamzičníku a plamenky. Všelicha, surfínie, verbena či kosmatec jsou květiny vhodné na slunečné stanoviště. Do stínu či polostínu můžete pak umístit fuchsie, begónie, netýkavku či molici.

Do truhlíku na balkón nemusíte sázet jen okrasné květiny, ale využijte je i pro pěstování bylinek, které rovněž zkrášlí váš domov a zároveň budou mít praktické využití. Inspiraci pro vaše okrasné truhlíky najdete i níže v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.