Kované ploty - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal garden, dne 29. 05. 2019,  0x

Kované ploty - inspirace, fotogalerie

Přemýšlíte, jak oplotit svůj pozemek? Jedním z elegantních a zároveň moderních řešení je kovaný plot. Navíc má hned několik výhod.

Kovaný plot působí honosně a opticky zvětšuje zahradu. Pokud jej pořídíte od kvalitního dodavatele, je v podstatě bezúdržbový a má dlouhou životnost. Plot i vstupní brána by měla v ideálním případě zapadat do celkového konceptu domu a architektonicky s ním ladit. Kované ploty mají rovněž výhody v širokém množství vzorů a tvarů, neboť plot i brána se sestavují z jednotlivých kovaných tyčí. Firmy vám tak často nabídnou nejen vzorník, ale mnohé vytvářejí kované ploty na zakázku. Jednoduše se tak přizpůsobí vašemu vkusu.

Zajímá vás, na co byste měli myslet při výběru kované brány? U brány si dejte pozor především na to, jaký druh otevírání zvolíte. Na výběr máte křídlové, pojezdové nebo samonosné. Křídlové brány se využívají především u velkých pozemků, otevírají se do vozovky a není možné za nimi parkovat. Pokud nemáte dostatek bočního prostoru pro pojezdové nebo samonosné brány, je křídlový typ otevírání pro vás správnou volbou. Počítejte ovšem s tím, že je náročnější na údržbu a má kratší životnost.

Dalším typem jsou pojezdové brány, které potřebují dostatečný boční prostor, aby brána měla kam zajet. Brána zajíždí po kolejnici, kterou musíte autem přejet. Ta se bohužel často ucpává, a proto se musí čas od času čistit. Nejvhodnějším typem jsou samonosné brány, které jsou v podstatě bezúdržbové, nicméně vyžadují velký boční prostor. Při plánování myslete na to, že budete potřebovat zhruba o 1/3 větší prostor, než je průjezd.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.