Dekorace na stůl - fotogalerie, inspirace

Obývací pokoje

Přidal houseatgmailcom, dne 29. 10. 2021,  0x

Dekorace na stůl - fotogalerie, inspirace

Jídelní stůl je jakýmsi středobodem jídelny či kuchyně. Je místem, kde se setkává rodina, ať už běžně při snídaních, obědech a večeřích, nebo také při důležitých rodinných událostech. Jídelní stůl je svědkem přátelských posezení, romantické večeře ve dvou a nezřídka i vyřizování pracovních e-mailů, psaní domácích úkolů nebo nedělního posezení s kávou a domácím koláčem od babičky. Jídelní stůl je sám o sobě kus nábytku, přesto hraje v naší domácnosti zásadní roli. Podobně ovšem funguje i konferenční stolek. Pojďme se proto společně podívat, jak můžeme stoly a stolky zdokonalit pomocí nejrůznějších dekorací.

Jídelní stůl, konferenční či jiný odkládací stolek by měl designem zapadat do celkového stylu pokoje i bytu. S výběrem vhodných dekorací neodmyslitelně souvisí i materiál, ze kterého je stůl vyrobený. Vždy dobře vypadá, když si pohrajeme s kontrasty. Jiné dekorace se tak zpravidla hodí pro stoly z masivu, jiné pro stoly skleněné, kovové či vyrobené z jiných materiálů. 

Dekorace a sezóna

Dekorace na stůl mohou být jak celoroční, tak je můžeme vždy ladit podle aktuálního ročního období, sezóny nebo příležitosti – vánoční, velikonoční, jarní, letní, podzimní, halloweenské a další. Pokud patříte mezi trochu tvůrčí a kreativní osoby, není nic lepšího, než si vlastnoručně vyrobit krásnou výzdobu na stůl.

Jaké jsou aktuální trendy? 

Tento rok se nese v duchu přirozenosti a používání přírodních materiálů. Dekorace samozřejmě můžeme umístit nejen na jídelní stůl, ale skvěle se hodí na konferenční nebo odkládací stolky, kde navíc zpravidla tolik nepřekáží.

Výběr odstínů

Barvami roku 2021 jsou šedá Ultimate Grey a žlutá Illuminating. Pokud se tedy rádi řídíte tím, co je právě v módě, určitě neváhejte a zapracujte do svého interiéru právě tyto dva krásné odstíny. A co se týče samotného jídelního stolu, nebojte se využít barev, ať už jde o běhoun na stůl, vázy, květiny, svíčky nebo nejrůznější umělecké předměty, které povznesou váš stůl.

Jaký styl zvolit?

Pro rok 2021 je trendem styl japandi. A o co konkrétně se jedná? Jde o kombinaci japonského a skandinávského stylu s elegantní linií. V tomto stylu se například objevují dekorace ze skla. A je jedno, zda se jedná o sklo mléčné, čiré nebo černé. Jednotlivé části k sobě nemusí vždy úplně ladit, souhra tohoto stylu je právě v různorodosti interiéru. Snad jediný materiál, který se v japandi stylu nevyskytuje, je kov. 

Přírodní materiály

Dle trendů pro letošní rok byste se měli při výběru dekorací zaměřit na přírodní materiály, jako jsou dřevěné, ratanové, kožešinové či proutěné doplňky. Rozhodně se nevyhýbejte květinám, a to především živým, které krásně rozzáří jídelní stůl i celou místnost. Velmi oblíbené jsou ovšem i traviny, které minimalisticky zútulní interiér a jsou vhodné nejen na podzim, ale můžeme je mít po celý rok.

Nejrůznější doplňky

Na jídelní stůl můžete umístit ubrus nebo jeho modernější a vzdušnější variantu, kterou je stále oblíbenější běhoun. Běhoun můžete ladit do zemitých tónů nebo barev v místnosti. Dále jsou častým doplňkem na jídelním stolu dochucovací potřeby jako solnička či pepřenka, které nemusí nutně plnit pouze roli praktickou, ale často jsou právě estetickou dekorací. Ladit je můžete jak do přírodního stylu, kdy solnička či pepřenka mohou mít podobu dřevěného mlýnku umístěného do proutěného košíku, tak rovněž můžete vsadit na modernější minimalistické pojetí.

Ve znamení betonu

Velmi oblíbené jsou v poslední době dekorace vyrobené z betonu nebo jako jeho imitace. Na stolech se tak v dekoru betonu objevují nejrůznější misky, mísy, tácy, vázy nebo svícny. Zatímco některé jsou uhlazené, jiné pro změnu sází na neotřelý surový vzhled, který je momentálně velmi populární.

Nadčasová bílá

Podobně jako doplňky z betonu můžete kombinovat nejrůznější bílé dekorace. Na stoly tak lze umístit nejen vázy, svícny či misky nejrůznějších tvarů a velikostí, ale na dekorativním tácu je můžete ozvláštnit i doplňky v podobě lucerniček, andělíčků či tématických sošek. V zimním období takovou dekoraci můžete obohatit o čerstvé chvojí, na podzim pro změnu sáhněte po šípcích nebo jiných typických podzimních plodech.

Svíčky a svícny

Mezi naprostou klasiku, která zdobí stoly již po generace, patří svícny a svíčky. Stůl můžete ozdobit různě vysokými a všelijak tvarovanými svícny na dlouhé úzké svíčky nebo malé čajové svíčky. Stejně tak ale skvěle vypadají i válcové nebo kulaté samostatně stojící svíčky. Ať už sáhnete po jakýchkoli svíčkách, rozhodně bude interiér útulnější. Volné svíčky můžete navíc dozdobit různými přírodninami nebo jutovým provázkem.

Vázy

O vázách už tu sice částečně řeč byla, ale vázy si zkrátka říkají o svou pozornost. Na stůl se nebojte umístit i dvě nebo tři různě vysoké či jinak tvarované vázy. Do té největší dejte čerstvé květiny a další dvě menší nechte coby zajímavý doplněk. Nebojte se ani kombinací různých typů nebo dekorů váz. 

Knihy

Zdá se vám, že knihy patří pouze do knihovny? Omyl! Knihy jsou skvělou dekorací, která může být umístěna třeba právě na stole. Máte odkládací stolek? Odložte si na něj pár knih, které zároveň budou tvořit zajímavou kulisu. To samé platí i o konferenčním stolku, kde si na knihy můžete položit třeba vázu se sušenými travinami.

Hledáte inspiraci, která by vám napověděla, jak vkusně ozdobit váš jídelní stůl, konferenční či odkládací stolek? Porozhlédněte se v naší fotogalerii níže, kde na váš čeká na dvě desítky originálních dekorací.

Fotogalerie
 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.