Kachlová kamna - inspirace, fotogalerie

Obývací pokoje

Přidal homedecor, dne 20. 05. 2019,  1x

Kachlová kamna - inspirace, fotogalerie

Toužíte po kachlových kamnech, ale bydlíte v moderním domě? Jistě Vás napadne, že kachlová kamna patří jen a především do venkovských domů, rekreačních objektů a chalup. Ovšem nemusí to být pravidlem.

Kachlová kamna jsou skvělým praktickým i designovým doplňkem interiéru. Dnes navíc máme na výběr široké možnosti barev a tvarů kachlí, a proto kamna mohou působit přirozeně a zajímavě i v moderních domech. Jednoduše se mohou stát výrazným prvkem místnosti a zároveň zajistit příjemné teplo.

Věděli jste, že rozlišujeme několik druhů kachlových kamen? Prvním typem jsou horkovzdušná kachlová kamna, jejichž principem je práce s horkým vzduchem. Hodí se spíše do místností s vysokými stropy, které jsou v poslední době velmi oblíbené. Druhým typem jsou akumulační kamna, která zajišťují dlouhé konstantní teplo. Přestože trvá delší dobu, než začnou místnost vyhřívat, následně už nepotřebují časté přikládání.

Zajímá vás, jaké jsou obecně výhody kachlových kamen? Mezi největší výhody patří dlouhá životnost a vysoká tepelná účinnost. Na opačné straně bohužel stojí potřeba perfektního servisu, nutnost přikládání a pravidelné čištění topeniště a komínu. To vše ale za tu krásu rozhodně stojí, nemyslíte? Další výhodou kachlových kamen, co se týče estetické stránky, je, že vám je mohou navrhnout na míru na základě vašeho vkusu, stylu místnosti a také prostorových možností.

A jak by měla vaše kachlová kamna vypadat? Inspirujte se v naší fotogalerii, kde na vás čeká na dvě desítky jedinečných řešení.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .
nina777

nina777 24. 09. 2020 10:53:52
0

Krásné, ještě bych ale doplnila jak v nich vlastně správně topit...doporučuji kouknout na článek sem https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/jak-topit-v-kachlovych-kamnech/ Může se hodit.