Jak vybrat pečící troubu

Kuchyně

Přidal katerinadoul, dne 29. 04. 2016,  0x


Pečící trouba je jedním základních spotřebičů každé vybavené kuchyně. A protože se nejedná o žádnou věc, která se kupuje pouze na pár let, je před koupí třeba zvážit všechna důležitá hlediska.

Kritéria výběru pečící trouby

Prvním krokem výběru je volba vhodného zdroje energie. Jestliže máte doma plynovou přípojku, můžete sáhnout po plynové troubě. V opačném případě je další možností elektrická trouba. Co se týče základního srovnání těchto dvou druhů pečící trub, plynová trouba vede teplo pouze spodní částí, a proto se poměrně těžce reguluje. Elektrická trouba naopak zajišťuje rovnoměrné a podstatně rychlejší pečení. Na rozdíl od plynové trouby však jídlo více vysušuje. U elektrické trouby je navíc možné vybírat z několika forem ohřevu, jako je například horkovzdušný ohřev nebo grilování. U elektrické trouby je oproti plynové mnohem snadnější ovládání teploty. Důležitým hlediskem výběru pečící trouby je samozřejmě i energetická třída, přičemž nejvýhodnější je bezpochyby energetická třída skupiny A. 

Jakmile máte jasno ohledně zdroje energie, je na čase vybrat si, zda dáte přednost vestavné nebo volně stojící troubě. Pokud jde o nabídku trhu, modelů volně stojících trub je na rozdíl od vestavných mnohem méně. Jestliže se přikláníte k variantě vestavné trouby, můžete dále vybírat ze samostatné trouby, která se většinou dává pod desku kuchyňské linky, do vyvýšené části kuchyňské linky nebo pod varnou desku, nebo polyvalentní trouby. Výhodou samostatné trouby je, že není třeba volit stejnou značku, jako je varná deska. Samostatná trouba je rovněž vybavena samostatným ovládáním. Naproti tomu polyvalentní trouba neboli trouba vhodná pro kombinaci je součástí varné desky. Tento typ trouby obsahuje jedno ovládání pro varnou desku i troubu. V případě polyvalentní trouby je proto nutné vybrat varnou desku i troubu od stejného výrobce nebo případně dokoupit samostatný ovládací panel vhodný pro danou varnou desku.

V neposlední řadě je při výběru pečící trouby dobré zvážit funkce, které využijete. Samozřejmostí je například funkce grilu. Moderní trouby však kromě praktického osvětlení displeje nebo vnitřku trouby nabízí taktéž rozmrazování, infra-pečení, pečení pizzy, udržování teploty, funkce Jet pro rychlé předehřátí trouby a mnoho dalších funkcí.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.