Jak vybrat kuchyňský robot

Kuchyně

Přidal katerinadoul, dne 1. 06. 2016,  0x


Jestliže patříte mezi lidi, kteří rádi vaří a nebojíte se vyzkoušet i nové a netradiční recepty, jistě vám přijde vhod praktický pomocník v podobě kuchyňského robotu. Vzhledem k tomu, že zpravidla zvládne hodně činností, budete mít k vaření opravdového parťáka. Zajímá vás ale, jak takový kvalitní kuchyňský robot vybrat?

Typy kuchyňských robotů

Kuchyňský robot je zkrátka jeden, co se týče typu. Liší se však především tím, co zvládnou. Pokud hledáte jen obyčejný robot, i přesto zvažte jeho výkon a kvalitu, neboť se vám může stát, že místo namletého masa dostanete nějakou kaši. Kuchyňský robot je však škoda používat jen k sekání, výborně vám poslouží i při pečení. Praktický kuchyňský robot bez problémů zvládne vyšlehat bílky v pevný sníh, hnětat těsto na chléb a mnoho dalších. Kuchyňský robot však může být kromě mlýnku na masu, sekáčku na cibuli a další zeleninu nebo nástavců využívaných pro pečení vybaven i odšťavňovačem, lisem na ovocem nebo mixérem, s jehož pomocí v mžiku připravíte osvěžující koktejl.

Kritéria výběru kuchyňského robotu

Jestliže byste rádi, aby vám kuchyňský robot dlouho vydržel, vybírejte takový, který je celý nebo z větší části nerezový. U plastových, zvláště v nižších cenových kategoriích, se vám může jednoduše stát, že životnost některé z jeho částí nebude nijak dlouhá. Výhodné je taktéž pořídit multifunkční robot, ke kterému lze postupně dokupovat nejrůznější nástavce.

Kromě vybavení je však důležité zohlednit příkon kuchyňského robotu. Ten totiž rozhoduje o tom, jak skutečně bude robot nápomocný a rychlý. Minimální příkon by měl být alespoň 500 Wattů. Ideální je však, pokud se výkon motoru pohybuje kolem 1000 Wattů. Od 1400 Wattů se pak již jedná o výkon profesionálních kuchyňských robotů.

Při výběru kuchyňského robotu se rovněž nezapomeňte přesvědčit, zda lze jeho jednotlivé části mýt v myčce.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.