Jak seřídit plastová okna

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 19. 09. 2016,  0x


Plastová okna patří v dnešní době k nejvyhledávanějším. Může za to především dlouhodobá životnost, snadná údržba a dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Specializovaná firma vám nová plastová okna namontuje i seřídí. Častým užíváním, klimatickými podmínkami či teplotními změnami může u oken ovšem dojít k posunům, a proto je nutné je jednou za čas opět seřídit. Proto si v dnešním článku povíme, jak seřídit plastová okna.

Kdy seřizovat plastová okna

Zajímá vás, jak ale poznáme, že je seřízení nutné? Jdou-li vám okna špatně zavírat, nedovírají se nebo drhnou. je správný čas na jejich seřízení. Na seřizování ovšem nezapomínejte ani tehdy, když nemáte problém. Seřizování by se mělo opakovat dvakrát do roka, a to ideálně na jaře a na podzim. Správným a pravidelným seřizováním prodlužujete životnost plastových oken. I na seřizování si můžete samozřejmě zavolat firmu a budete to mít bez starostí. V opačném případě postupujte dle našeho návodu.

Postup, jak seřídit okna

První druh seřízení je výškové seřízení křídla vzhledem k rámu. K tomuto druhu seřízení použijte stavěcí šroub, který najdete v dolním závěsu – roh křídla. Připravte si imbusový klíč a můžete začít seřizovat. Když budete klíčem a zároveň šroubem otáčet ve směru hodinových ručiček, křídlo se vám bude posunovat směrem nahoru. Pokud potřebujete křídlo posunout směrem dolů, otáčejte šroubem proti směru hodinových ručiček.

Následuje stranové seřízení křídla vzhledem k rámu – začneme dolní částí. K seřizování křídla ve vodorovné ose použijte stavěcí šroub v dolním závěsu. Opět použijte imbusový klíč - otáčením šroubu ve směru hodinových ručiček se křídlo posune směrem k závěsu. V opačném směru se křídlo posune od závěsu.

Poslední seřízení je seřízení křídla vůči rámu – horní části. K tomuto účelu musíte použít stavěcí šroub v horním závěsu. Vezměte si opět imbusový klíč a otáčejte stavěcím šroubem stejně jako v předešlém případě – otáčením ve směru hodinových ručiček se křídlo posunuje směrem k závěsu a opačně.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.