Interiér roubenky - fotogalerie, inspriace

Ostatní inspirace

Přidal inspiration, dne 14. 10. 2019,  0x

Interiér roubenky - fotogalerie, inspriace

Chystáte se pořizovat, rekonstruovat, nebo dokonce stavět roubenku? Už jste přemýšleli nad jejím interiérem? Zařídit stylově roubenku chce hodně času a odhodlání.

Co je vlastně roubenka? Roubenka má stěny z vodorovně na sebe kladených trámů, které jsou spojeny pomocí tesařské vazby v rozích. Roubené stavby byly typické zejména pro horské vesničky. Dnes se s roubenkami ovšem setkáme i mezi novostavbami.

Pořídit stylový interiér roubenky je poměrně finančně náročně. Pokud jste ale dostatečně kreativní, můžete ušetřit. Najít ovšem ty správné kousky nábytku a doplňků tak, aby vše vzájemně ladilo a hodilo se do interiéru roubenky, není úplně snadné. Hotové poklady ovšem můžete najít i na půdách babiček nebo se porozhlédněte na bleších trzích či ve starožitnictvích. Na druhou stranu i interiér krásné staré roubenky může být moderní a nadčasový.

U roubenek je důležité zachovat její původní atmosféru, která má to pravé kouzlo. Abyste takovou atmosféru skutečně zachovali, je nutné držet se několika pravidel Použitým materiálem nábytku by mělo být především masivní dřevo. Skříně, postele, komody, jídelní stůl, židle nebo kredenc - vše by mělo být z masivního dřeva. V kuchyni by neměla chybět typická kachlová kamna, záclonky či vyšívané ubrusy. Kromě dřeva se hodí do interiérů roubenek také kámen nebo keramika. Masivní nábytek není dobré kombinovat s levnými imitacemi, které odhalíte na první pohled.

Potřebujete inspiraci pro zařízení své roubenky? Porozhlédněte se v naší fotogalerii, kde na vás čekají dvě desítky krásných řešení.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.