Dřevěná vrata a vrátka - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal garden, dne 1. 04. 2019,  0x

Dřevěná vrata a vrátka - inspirace, fotogalerie

Konečně jste se dostali k tomu, abyste vašemu plotu okolo chalupy pořídili nová vrátka, nebo by si váš dům zasloužil reprezentativnější vstup? Přinášíme vám tipy, jaká vrata zvolit.

Dřevo je všeobecně nejoblíbenějším materiálem. Vzhledem k jeho univerzálnosti jej můžeme využít v mnoha různých stylech. Snad až na industriální styl si dřevo najde své místo opravdu všude.

Při výběru vstupní branky zohledněte hned několik kritérií. V první řadě hraje roli skutečnost, jak moc se bude branka využívat. Čím vyšší frekvence, tím by měla být branka odolnější a pevnější. Dalším faktorem je vzhled. U rustikálních a venkovských stavení se můžete vyřídit. Dřevěná branka může být zdobná. Vyhrát si můžete především s horní částí planěk, které můžete dle libosti přiříznout. Je na vás, zda bude zakončení kulaté, šikmé, rovné nebo dle vaší fantazie.

Velmi oblíbená jsou především vrátka z laťoviny. Výborně se hodí k laťkovému plotu, který vídáme především na venkově. Dřevěná vrátka bývají nejčastěji v přírodním odstínu dřeva. Mohou ovšem být i natřená. Mezi oblíbené barvy patří bílá, zelená a sytě červená. Méně častá je například žlutá nebo okrová. Kromě latí můžete k výrobě dřevěných vrat rovněž použít půlené kulatiny.

Dřevěná vrátka a vrata avšak nemusí být výhradně součástí dřevěného plotu. Dřevěná vrata vídáme i u kovových plotů nebo plotů z kamene. Materiál v podobě dřeva celkově vzhled kamenného i kovového plotu zjemňuje. Více inspirace načerpejte níže ve fotogalerii, kde na vás čeká na dvě desítky méně či více originálních řešení.

Fotogalerie:Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.