Dekorace Provence inspirace fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal jankratochvil, dne 12. 05. 2016,  0x


 

Zamilovali jste se do stylu Provence, jehož kolébkou je jižní Francie? Tento malebný, romantický a svěží styl si své příznivce získává napříč celým světem. I díky tomu je na trhu dostateční množství nábytku a dekorativních předmětů právě v tomto stylu. Chcete dát vaší domácnosti nový styl nebo jen hledáte něco, co vás rázem přenese do jižní části Francie? Podívejte se na inspiraci v naší galerii.

Pro Provence styl je charakteristické, že je útulný a romantický, a proto v něm nechybí látkové polštářky s květinovými vzory či jiným potiskem nebo něžné pastelové barvy, jako jsou světle růžová, blankytně modrá nebo mentolová. Pokud nechcete na zdech barvičky, vsaďte na světle šedou nebo klasiku v podobě bílé.

Typický nábytek v Provence stylu poznáte podle patiny či oprýskaného vzhledu. Jestliže má ještě zdobné frézovaní či zaoblené části, je to trefa do černého! Z materiálů je vhodné kombinovat dřevo a kov.

Co se týče dalších doplňků, Provence styl vykouzlíte pomocí lucerniček, lampiček, přehozů přes křesílka či pohovku, terakotové podlahy krbu, látkových sedáků, typického prostírání, proutěných košíků na ovoce a zeleninu nebo plechových kbelíků s čerstvými bylinkami. A co rozhodně nesmí chybět v domácnosti či zahradě v Provence stylu, je vůně čerstvé levandule a stojan s dobrým francouzským vínem.

Koukněte také na fotogalerii Styl bydlení Provence
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.