Styl Provence bydlení fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal jakob, dne 19. 03. 2016,  0x


Provence je oblast na jihovýchodě Francie, u hranic s Itálií. Jméno pochází z latinského slova provincie, protože právě tato oblast se stala první mimoitalskou římskou provincií.

Provence jako francouzská venkovská elegance

Stačí si to představit: Prosvětlená místnost se všudypřítomnou vůní levandulí, v otevřeném okně vlaje lehká záclona. Pravda, v našich podnebních podmínkách bude okno během roku častěji zavřené, než je tomu ve francouzském Provence, ale i v našem prostředí lze Provence vhodně a vkusně napodobit. V dnešním moderním světě plného levného sériového nábytku z dřevotřísky stačí zajít do IKEA a vybrat si levný kus vybavení ve jménu efektivnosti. I dnešní uspěchaná doba nabízí stylové varianty, zvláště pro milovníky venkovského stylu.

Bydlení v Provence může mít každý

Základem každého Provence je typický dřevěný nábytek. Nejlépe v bílé barvě, ale může být i v šedé, krémové, nebo tmavě hnědé. Tato základní barva se dá dále doplňovat výraznějšími barvami, jako je růžová, světle modrá, fialová a světle zelená. Je na Vás, zda Vám více vyhovuje čerstvě natřený nábytek, nebo dáváte přednost spíše oprýskanému nábytku s patinou. Patinu lze vyrobit umělou za pomocí smirkového papíru, akrylových barev a hadříku/houbičky. Na podlahu se hodí dřevěná prkna nebo kamenná dlažba.

Doplňky Provence

Doplňky hrají klíčovou roli, protože utváří celkový konečný styl prostoru. Nejdůležitější jsou v Provence kvalitní textilie. Lněné a bavlněné materiály s jednoduchým vzorem, nebo jednobarevné. Dále prostorové kolážové obrazy, kovové svícny, květináče, venkovské nádobí, drátěné výrobky a další doplňky, převážně ve světlých odstínech.

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.