Bungalovy - inspirace, fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal houseatgmailcom, dne 10. 10. 2018,  0x

Bungalovy - inspirace, fotogalerie

Bungalovy jsou v dnešní době velmi oblíbené. Najdeme je nejen ve Spojených státech amerických, ale po celém světě, včetně našich končin. Původ bungalovu ovšem spadá do Bengálska. Jaké podoby může mít takový bungalov?

Bungalov pochází ze slova bangala, kterým označovali domorodci svá jednoduchá obydlí v tropických částech. Na konci 19. století a počátkem 20. století ovšem bungalovům propadli i američtí architekti a projektanti. Bungalov se v USA rozšířil zejména z toho důvodu, že se jednalo o úsporné řešení rodinného domu. Bungalov byl praktický a rychle postavený.

A co je vlastně bungalov? Jedná se o jednopodlažní dům. Může být přízemní nebo vyvýšený. Bungalov bývá zpravidla doplněn o verandu. Co se týká dispozice, bungalovu nechybí tradiční místnosti jako kuchyň, jídelna nebo jídelní kout, ložnice, dětské pokoje, koupelna a samozřejmě prostorný obývací pokoj, který tvoří centrální část domu.

Bungalovy se většinou staví jako dřevostavby, díky čemuž jsou postavené prakticky ihned. Bungalov má hned několik výhod. Velkým plusem je absence schodiště a bezbariérový přístup. Stejně tak skutečnost, že interiér je dobře spojený s exteriérem a lze tak vytvořit esteticky zajímavé řešení. Rovněž si nemusíte lámat hlavu, jak odhlučnit strop. Inspiraci, jak může bungalovat vypadat, najdete i níže v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


fk 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.