Bazény v zahradě - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal dekor, dne 25. 02. 2019,  0x

Bazény v zahradě - inspirace, fotogalerie

Mít bazén u domu bylo ještě před pár lety naprostým nadstandardem. O luxusu a komfortu mluvíme samozřejmě i dnes. Dostupnost bazénů je ovšem mnohem větší. Proto vám přinášíme inspiraci na bazény v zahradě.

Vždy jste si přáli mít krásný bazén přímo vedle vaší terasy? Žádný problém. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství typů bazénů, a tak si vybere opravdu každý. Od levných řešení až po naprosto top bazény. Samozřejmě i v případě bazénů si můžete leccos udělat sami.

Bazén může být buď zapuštěný, nebo nadzemní. Zapuštěné bazény vypadají na zahradě dobře a zpravidla lépe zapadnou do celkového vzhledu okolí domu a zahrady. Přestože bazén bez zastřešení je hezčí, krytý bazén vám umožňuje nejen delší pobyt ve vodě, ale taktéž vám ušetří mnoho starostí s čistěním bazénu. Nehledě na to, jsou-li v domě děti, zastřešení vám zajišťuje i určité bezpečnostní hledisko.

Pokud jde o tvar bazénu, nejčastěji bývá oválný nebo obdélníkový. Na zahradách se ovšem můžeme setkat i s atypickými tvary, nebo menšími kulatými bazény. Čtvercové tvary bazénu nebývají příliš časté. Bazény mohou být betonové, celokovové, laminátové, polypropylenové nebo akrylátové. Každý z těchto bazénů má jiné vlastnosti. Proto nezapomeňte dobře zhodnotit, jaký bazén by byl ideální právě k vašemu domu.

Velkou roli hraje i umístění bazénu. Ideální polohou je jižní nebo jihovýchodní orientace. Bazén by rovněž měl být situovaný tak, abyste v něm měli zajištěné soukromí. Rozhodli jste se pro bazén na zahradě? Inspirujte se dvěma desítkami různých řešení v naší fotogalerii níže.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.