Barvy do obývajícího pokoje - fotogalerie, inspirace

Obývací pokoje

Přidal homedecor, dne 13. 05. 2019,  0x

Barvy do obývajícího pokoje - fotogalerie, inspirace

Je na čase váš obývací pokoj znovu vymalovat a možná i trochu zmodernizovat? Inspirujte se osvědčenými radami a tipy v naší fotogalerii, jaké barvy zvolit do obývacího pokoje.

Obývací pokoj je v podstatě takovou vaší reprezentativní místností, kde se scházíte se svými nejbližšími a kde hostíte návštěvy. Zároveň je místem odpočinku a relaxace, a proto je důležité pro všechny tyto účely zvolit i vhodné barvy.

Při výběru barvy či kombinace barev myslete na velikost pokoj a na to, kolik vám do místnosti prostupuje denního světla. Jinak záleží samozřejmě na vašem vkusu. Moderního vzhledu dosáhnete i kombinací dvou odstínů, nebo spojením výmalby a tapety. Obecně je vhodné volit jednu stěnu výraznější a zbytek pokoje v tlumenějším odstínu. Do takového pokoje pak můžete zvolit designové doplňky, které mu dodají správný šmrnc.

Samozřejmě nemusíte zůstat pouze u klasické výmalby, ale můžete využít i takzvané strukturování. K tomu vám pomohou válečky s nejrůznějšími vzory - například dekor dřeva či květin. Stejně tak ale váleček můžete stáhnout provázkem po celé jeho délce a hned vznikne na stěně zajímavý vzor.

Dalším tipem, jak udělat z vašeho obývacího pokoje moderní pokoj, je ozvláštnit strop, na který se většinou zapomíná. Stačí lehký nástin jemné barvy. Případně můžete zvolit stejné barvy, jako jsou na stěnách, jen pouze ve světlejších, nebo naopak tmavších odstínech. Pamatujte ale, že tmavé odstíny patří jen do místností s vysokými stropy.

Možností, jak pomocí výmalby zmodernizovat pokoj, je určitě mnoho. Záleží pouze na všem vkusu a preferencích, do čeho se pustíte. Inspiraci můžete čerpat ve fotogalerii níže.

Fotogalerie:

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.