Barvy do obývacího pokoje inspirace, fotogalerie

Obývací pokoje

Přidal bookshelves, dne 16. 06. 2018,  0x

Barvy do obývacího pokoje inspirace, fotogalerie

Obývací pokoj je centrální částí každého bytu i domu. Není proto divu, že by měl vyhovovat všem členům rodiny a zároveň být připravený zaujmout návštěvy. Velkou roli hrají i barvy. A jaká je ta nej?

Když se zaměříme na barvy, musíme začít pěkně od základu. Bílá barva se v trendech vyskytuje dlouhá léta. I když jí v devadesátých letech trumfovaly pestré odstíny v podobě oranžové, zelené či růžové, dnes je bílá velmi vyhledávaným odstínem. Pozor však na to, že není bílá jako bílá. Bílá barva může mít hned několik odstínů, které od sebe jen těžko rozeznáte, pokud je nemáte hned vedle sebe. Vašemu obývacímu pokoji tak můžete vdechnout bílou s lehkým nádechem šedé, smetanové či dalších barevných tónů.

Obecně však bílá a jí podobné odstíny prostor opticky zvětšují a prosvětlují. Hodí se tak především do menších interiérů. Na druhou stranu ve velkých místnostech působí čistým a sofistikovaným dojmem. Dodávají interiéru moderní vzhled. Pokud je ovšem pro vás bílá barva příliš nudná a málo zajímavá, jistě se najdou další odstíny, které vás zaujmou.

V posledních letech se v obývacích pokojích objevují i další přírodní odstíny, a to v celé široké škále od béžové, skořicové až po tmavě hnědou. Elegantně avšak působí i modrá indigo, tmavě fialová, šedá, olivová či petrolejová. Pohrát si můžete i s více odstíny. Dávejte si však pozor na překombinování barev, ke kterému může snadno dojít. Někdy méně je více. Inspiraci můžete čerpat i v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.