Barevné kombinace fasád - inspirace, fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal facades, dne 31. 01. 2019,  0x

Barevné kombinace fasád - inspirace, fotogalerie

Rádi byste vašemu domu pořídili novou fasádu? Fasádní barva má nejen estetickou roli. Máme proto pro vás pár tipů, jak vybrat barevnou kombinaci fasády. Potřebnou inspiraci načerpejte v naší fotogalerii.

Možná vás to překvapí, ale i zvolený odstín fasády hraje roli v tom, jak velké teplo budete mít uvnitř. Je totiž velký rozdíl, zda máte fasádu v odstínu sytě zelené, nebo jste zvolili univerzální bílou. Tmavé barvy totiž přitahují teplo. Tmavší odstíny se proto zpravidla využívají pro dekorační prvky, jako jsou například rámy okolo oken. Pro fasádu jako takovou jsou vhodné především světlejší odstíny.

Velkou roli rovněž hraje skutečnost, jak barva působí nejen za denního, ale i nočního, respektive umělého osvětlení. Co je ovšem důležitější, je místo, kde dům stojí. Pokud máte osamocenou parcelu, můžete si dovolit více experimentovat. Naopak v zastavěné části je vždy dobré, aby dům nepůsobil příliš výstředně. To samé platí o prostředí - samotě u lesa bude více slušet některý z přírodních odstínů než extravagantní oranžová nebo fialová.

Oblíbeným řešením je tón v tónu. Pokud chcete domu dodat na zajímavosti, vyzkoušejte tón v tónu. Tato kombinace je příjemná na pohled. Navíc se nemusíte obávat, že by spolu dané odstíny neladily. Bojíte-li se, že by bílá barva působila příliš fádně, doplňte ji jinak barevným materiálem. V posledních letech jsou oblíbené nejen lícové cihličky, ale i dřevěný obklad.

V případě, že plánujete na domě originální fasádu, nebo je vámi zvolený odstín poněkud výraznější, pro jistotu si tento krok ověřte na příslušném stavebním úřadě. V některých případech musíte dokonce žádat o schválení památkáře.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.