Balkonové květiny

Zahrady fotogalerie

Přidal gardenideas, dne 11. 11. 2019,  0x

Balkonové květiny

Také se vám v létě líbí okna a balkóny rozzářené truhlíky s krásně kvetoucími květinami? Pojďte společně s námi načerpat inspiraci.

Nejčastější klasikou, se kterou se můžeme setkat, jsou samozřejmě muškáty. Mají své kouzlo, ale nemusíte zůstat jen u nich. Existuje mnoho druhů balkónovek. Stejně tak můžete vyzkoušet různé kombinace květin, díky čemuž vám vznikne pestrobarevná dekorace. Pozor jen u spojení různých druhů květin, kde musíte myslet na to, jaké mají jednotlivé rostliny potřebu slunění a zálivky. Důležitá je taktéž světová orientace.

Do truhlíků pro stinné a vlhké místo můžete vybírat například z bégonií, fuchsií, barvínku, netykavky či kejklířky. Pro suchá a slunná místa se hodí kosmatec, pelargonie, petúnie, gazánie, otočník nebo nestařec. Pro polostín volte hvozdíky, ostruhatku či lobelku. Pokud máte rádi jen jemné pastelové barvy v odstínech růžové, světle modré až fialové a bílé, vyzkoušejte vysázet modré lobelky s lososovými a bílými begóniemi. Pestrobarevný truhlík vám vznikne taktéž vysázením tzv. kapské kopretiny, kejklířky a smilu řapíkatého, doplněných o lichořešnici a dvouzubce.

Pokud zvolíte bujně rostoucí převislé květiny, nemusíte až tak moc řešit vzhled truhlíku. Jestliže se vám ale líbí vzpřímené květiny, které truhlík nezakryjí, vybírejte pečlivěji. Dnes je na výběr mnoho druhů od klasických plastových, ratanových, betonových, dřevěných až po truhlíky s nádechem patiny. Pokud váháte, jaké zvolit, inspirujte se v naší fotogalerii. Zároveň pamatujte na to, že existují i stálozelené rostliny, které snesou i mírnou zimu. Balkon tak můžete mít ozdobený i během podzimu a zimy.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.