25+ nápadů jak zkombinovat skandinávský a bohémský styl v interiéru

Ostatní inspirace

Přidal homedecor, dne 4. 03. 2018,  0x

25+ nápadů jak zkombinovat skandinávský a bohémský styl v interiéru

Kombinovat na první pohled nekombinovatelné? Proč ne! Výsledek vás může mnohdy příjemně překvapit. To platí i o propojení na první pohled nesourodého skandinávského a bohémského stylu.

Říkáte si, co může mít společného jednoduchý a čistý skandinávský styl s bohatým a na prvky bohatým bohémským vzhledem? Bohémský styl je zkrátka volný. Bez pravidel. Bez sledování trendů. Rád si pohrává s kontrasty. A to je právě moment, díky kterému si čas od času rozumí i s decentním skandinávským stylem. Podobně jako skandinávský styl, tak i bohémský má rád přírodní a zemité tóny. Díky propojení s prvky bohémského stylu je ovšem můžete oživit nějakou svěží či sytou barvou. Velmi oblíbená je například fuchsiová nebo červená. Pro bohémský styl je mimo jiné stěžejní umění v jakékoli podobě.

Další prvek, který je společný oběma stylům, představují potahy, kožešiny, koberečky nebo polštáře. Co se týče vzorů, severský styl se přiklání spíše k pruhům a květinám, zatímco bohémský se nebojí experimentovat. Ideálním propojením jsou tak přírodní tkaniny, svíčky a textilie, které v sobě odrazí charakter obou stylů. Co je však zásadní, je přístup denního i umělého světla, které hraje v severském stylu významnou roli. K tomu vám pomůže i využití přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen a sklo, které se nebojte oživit designovým prvkem a docílit tak hravého kontrastu. Jestliže vám chybí inspirace, v naší fotogalerii najdete několik skvělých nápadů, jak propojit skandinávský a bohémský styl bydlení.

Fotogalerie, inspirace


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.