Zimní zahrady fotogalerie inspirace

Zahrady fotogalerie

Přidal petra-v, dne 22. 09. 2016,  0x


Bývaly známkou luxusu, k vidění byly jen při šlechtických sídlech nebo u velmi bohatých měšťanů. Zimní zahrady sloužily v minulých stoletích převážně k pěstování exotických rostlin, například orchidejí, či jako oranžérie. Až později se v nich začaly objevovat sedačky a lehátka a zimní zahrady získaly další rozměr: staly se místem určeným k odpočinku, relaxaci a posezení s přáteli.

Dnes bychom mohly zimní zahradu považovat za určitý přechod mezi domem a venkovní zahrádkou. Slouží jako místo, kde necháváme přezimovat rostliny v nádobách, které jsou přes léto na zahradě. Používáme ji také jako prosklennou pergolu k soukromému využití nebo ke společenským setkáním.

Způsobů, jak si zimní zahradu vytvořit, je hned několik. Dost často získává nové využití veranda, kterou můžeme ponechat dřevěnou a pouze doplnit co největším množstvím skleněných tabulí, aby byl rostlinám zajištěn sluneční svit. Vhodným místem je také například stávající terasa nebo větší balkon, kde vztyčíme prosklené stěny a zastřešíme.

V současné době jsou k dispozici i hliníkové konstrukce zimních zahrad v různých velikostech. Někteří dodavatelé jsou schopní postavit vám ji na míru podle vašich dispozic. Můžete tak dát nové využití dosud zanedbanému zákoutí u domu.

Při stavbě zimní zahrady nezapomeňte na to, že rostlinám musíte zajistit i dostatečné teplo, je tedy nutné zvážit způsob vytápění. Zvlášť vhodné je v těchto prostorách tepelné čerpadlo vzduch – vzduch, což je v podstatě klimatizace, která umí nejen chladit ale i ohřívat vzduch. Můžete tak mít u rostlin nastavenou konstantní teplotu, výkyvy totiž rostliny obvykle nezvládají dobře.

Pak už jen stačí vybavit vhodným nábytkem a rázem máte u domu relaxační koutek plný přírody, který vás nejen dobije energií, ale také vám pročistí plíce. A můžete si dopřávat luxusu, jenž byl donedávna určen jen bohatým šlechticům.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.