Vriesea a jak pěstovat
Přidal katerinadoul, dne 22. 06. 2016, 0x
V dnešním článku se zaměříme na velmi zajímavou pokojovou rostlinu jménem vriesea a na to, jak ji správně pěstovat, aby vám zdobila interiér co nejdéle.
Pokojová rostlina vriesea
Vriesea je bezpochyby na první pohled nepřehlédnutelná krásná pokojová rostlinka. Právě díky své estetické hodnotě získává na oblibě a poptávka po této rostlině je čím dál větší. Vrisea byla během let vyšlechtěná do mnoha odrůd a kultivarů. Mezi ty nejznámější odrůdy Vriesei ovšem patří Vriesea splendens, která má krásné nápadné červené mečovité květenství.
Vriesea pochází ze Střední a Jižní Ameriky a řadíme ji do skupiny broméliovitých. Rostlina má silnostěnné listy, které mohou mít různé odstíny, a to od tmavě zelené až po stříbřitě zelenou.
Vriesea - základní podmínky pěstování
Stanoviště této pokojové rostliny by mělo být světlé, ideálně s rozptýleným světlem. Důležité však je především teplota nad 17 °C. V pokojových podmínkách může žít v plné své kráse až 3 roky, poté bohužel uhyne.
Ideálním substrátem je pro tuto pokojovou rostlinu především rašelina, do které můžete pro odlehčení přidat polystyrenové kuličky. V době růstu vrieseu přihnojujeme každé tři týdny tekutým hnojivem a přesazujeme každý rok na jaře.
Na co bychom si měli dát pozor při pěstování vriesei, je rozhodně zálivka. Vriesea nesnáší přílišnou zálivku, přelití či vodu v misce. Voda na zálivku musí být měkká, nejlépe dešťová nebo převařená. Vždy ji zalévejte opatrně do středové listové růžice, která by měla být neustále vlhká. V období růstu zaléváme častěji, v zimě zálivku ovšem uberte. Této rostlince velmi svědčí rosení.
Množit se rostlinka může pomocí semen nebo odnoží. Odnože můžete oddělit až poté, co dosáhnou poloviny velikosti mateřské rostliny. Důležité je, aby každá odnož měla své kořeny.
Rostlinu neohrožují žádní škůdci, uškodit jí může především přímé světlo, přílišná zálivka či nízké teploty.
Komentáře:
Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.