Venkovní ibišek velkokvětý - pěstování

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 17. 05. 2016,  0x


Ibišek velkokvětý patří k jedné z nejpopulárnějších rostlin, které zdobí naše zahrádky. Americky nebo bahenní, jak bývá velkokvětý ibišek někdy nazýván, je charakteristický zejména krásnými a barevnými květy. Zajímá vás, jak o tohoto krasavce ze slunného Havaje pečovat?

Základní podmínky pěstování venkovního ibišku velkokvětého

Na úvod vás jistě potěšíme, že nemusíte být zkušení zahrádkáři, abyste mohli pěstovat ibišky velkokvěté. Vzhledem k tomu, že je možné je pěstovat i ve velkých nádobách, navíc nemusíte vlastnit ani zahradu. 

Venkovní ibišek velkokvětý vyžaduje slunné stanoviště, kde bude mít zároveň dostatek vláhy. Vyhovuje mu humózní půda s dostatkem živin. Ideální je například zahradnický substrát.

Co dalšího obnáší pěstování ibišku?

Ačkoliv ibišek velkokvětý zůstává venku i přes zimu, nezapomeňte jej ochránit před mrazem. Výborně vám poslouží například silný vrstva listí nebo chvojí z jehličnanů. Jakmile pominou mrazíky, můžete na jaře ibišek opět odkrýt. S příchodem jara na vás čeká rovněž další práce, a to stříhání ibišku. Rostlinku seřízněte přibližně na deset až dvacet centimetrů. V této chvíli je rovněž dobré aplikovat hnojivo určené ibiškům. Pokud se bude vašim ibiškům dařit, již začátkem května můžete pozorovat růst prvních stvolů. V červenci se pak můžete těšit na nádherné květy, které vám vydrží až do prvních mrazů. V případě pěstování ibišků velkokvětých v nádobách se můžete prvních květů dočkat i podstatně dříve. Pamatujte však, že ibiškům v nádobách je třeba pravidelně doplňovat živiny.

U ibišků velkokvětých máte rovněž na výběr, jak je chcete pěstovat. Kromě již zmíněného pěstování v nádobách můžete z ibišků vytvořit nádherný živý plot, stromek na různě vysokém kmínku, nebo je nechat růst jako keř. U živého plotu je nutné ibišky vysazovat přibližně ve vzdálenosti 50 až 60 cm.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.