Tyčové vysavače - který je nejlepší

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 22. 06. 2016,  0x


Bez vysavače se dnes již neobejde žádná domácnost. Klasický vysavač patří zkrátka k velice užitečným pomocníkům, po kterých sáhneme nejen při pravidelném úklidu, ale kdykoliv se nám něco rozsype či rozbije. Co se týče typů vysavačů, trh je doslova zaplaven nejrůznějšími modely, a to od těch nejmenších a nejlehčích druhů až po robustní vysavače s řadou moderních funkcí. V dnešním článku se ovšem zaměříme na specifický model vysavače, a to vysavač tyčový.

Základní výhody tyčového vysavače

V případě, že nemáte v domácnosti příliš úložného prostoru, jistě oceníte skladnost tyčového vysavače, který stále více představuje oblíbený kompromis mezi běžným podlahovým a malým ručním vysavačem. Díky snadné manipulaci a podstatně nižší hmotnosti je tyčový vysavač populární i u starších osob. Výhodou tyčového vysavače je bezesporu i dobrý poměr mezi kvalitou a pořizovací cenou.

Základní kritéria výběru tyčového vysavače

Podobně jako u klasického podlahového vysavače je i v případě tyčového vysavače nutné zvážit, jaký typ podlahy budete nejčastěji vysávat. Dalším kritériem je i to, zda máte doma nějaké domácí mazlíčky a s tím související chlupy. To vše totiž rozhoduje o tom, jak budete s daným tyčovým vysavačem spokojeni či nikoliv.

Tyčové vysavače jsou k dostání ve dvou základních modelech, a to sáčkové a bezsáčkové. V případě sáčkových tyčových vysavačů vás čeká výměna sáčku až tehdy, kdy je sáček plný. Nádobu s prachem a nečistotami je ovšem u bezsáčkových vysavačů nutné vysypat vždy, když dokončíte úklid. Nádobu je pak ještě dobré vypláchnout, zabráníte tak, aby se v nádobě zbytečně drželi roztoči. Tento typ vysavače ocení především alergici. Další výhodou bezsáčkových vysavačů je i snadnější manipulace díky umístění nádoby na nečistoty přímo v hlavici přístroje.

Kromě typu tyčového vysavače je taktéž nutné zohlednit potřebný výkon, který se zpravidla pohybuje v rozmezí 1 000 - 1 500 Wattů.

Další parametry výběru tyčového vysavače

Možná vám to při občasném úklidu až tak nevadí, ale nadměrná hlučnost tyčového vysavače může mnoho lidí odradit, a to zvláště v případě, že bydlíte v bytovém domě, kde všichni okamžitě ví, kdo a co dělá. Obecným pravidlem týkajícím se hlučnosti je, že čím je výkon spotřebiče vyšší, tím je bohužel větší i hlučnost.

Kromě hlučnosti je dobré vyzkoušet i to, jak vám vyhovuje hmotnost tyčového vysavače, a to především z důvodu pohodlné manipulace.

A protože žádný tyčový vysavač nefunguje bez energie, je dobré nezapomenout zkontrolovat ani délku kabelu. V případě dvoumetrového kabelu se připravte na to, že budete neustále přendávat šňůru ze zásuvky do zásuvky, což vás dříve nebo později donutí k zakoupení prodlužovacího kabelu. Přitom většina tyčových vysavačů je již standardně vybavena kabelem o délce v rozmezí 6 až 15 metrů. U levnějších modelů se ovšem můžete setkat i s podstatně kratší šňůrou.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.