Stavba krbů inspirace - krby fotogalerie

Obývací pokoje

Přidal petra-v, dne 15. 09. 2016,  1x


           

O tom, jak  důležitým prvkem našich příbytků byl a je krb, svědčí už samotné rčení o teplu rodinného krbu. Naši atavistickou fascinaci tančícími plameny dodnes uspokojujeme otevřeným krbovým ohništěm nebo modernějšími uzavíratelnými krbovými vložkami.

Nejrozšířenějším materiálem pro stavbu krbu je kámen nebo cihla, tak podtrhneme rustikální pojetí venkovského pokoje nebo navodíme podobné prostředí v modernějších stavbách. Celkový vzhled dotvoříme dřevěnými prvky: římsou nad krbem či kazetovými obklady.

V modernějších interiérech se přirozeně nepočítá s kamenem na stavbu komína nebo celého krbu. Obvykle bývá postaven z betonu a štípaný kámen se použije jen na jeho obložení.

V kamenné mozaice se velmi pěkně vyjímají právě krbové vložky se skleněnými dvířky. Vytváří skvělý přechod k modernímu interiéru, který krb obklopuje ze všech stran a díky němuž nepůsobí tento zdroj tepla ani v novostavbách nepatřičně.           
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .
nina777

nina777 25. 05. 2020 10:58:28
0

Dobrý den. Co se týče té stavby, k tomu ještě doporučuji kouknout třeba na článek sem https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/zasady-stavby-krbu/ a celkově na jejich blog, kde je sposuta dobrých tipů.