Staré dřevo v interiéru - inspirace, fotogalerie

Obývací pokoje

Přidal m-kovar, dne 20. 07. 2019,  0x


Dřevo je krásné v jakékoli podobě. Stále oblíbenějším se však stává staré opracované dřevo s patinou – má své kouzlo, ozvláštní interiér a vyniká jedinečným finišem. Navíc dokáže příjemně proteplit i ryze minimalistický prostor – hodí se v podstatě kamkoli. Objevte starý materiál, který je novým trendem ve světě interiérového designu – dejte nový život starému dřevu.  

Zapomeňte na neútulné a neosobní interiéry plné chladných materiálů. Odpovědí na neoriginální a studený prostor je nejnovější trend – použití historického dřeva, které má přidanou hodnotu i perfektně nedokonalý vzhled. Překvapuje vás to?  

Kuchyně, která má kouzlo  

"Mezi nejvyužívanější materiály patří tradičně lamino, které nabízí mnoho krásných dekorů, sledujících aktuální trendy. Pro milovníky dřeva jsou vhodné krásné dýhy. Trendem se pak stává staré opracované dřevo," říká interiérový designér Tibor Csukás. Staré dřevo lze využít v podstatě kdekoli – třeba právě v rustikální kuchyni. A nejen té. Starý materiál může být zajímavým kontrastem také k ryze moderním materiálům – hodí se proto také do moderní nebo minimalistické kuchyně. Ze starého dřeva lze navíc vyrobit cokoli – obklady, pracovní desku, stůl nebo jen dekorace. Je libo osvětlení ze starého rámu? Proč ne!  


Patina pro milovníky osobitosti 

Nádherné staré kusy dřeva leckdy pochází ze starých bouraných budov, někdy dokonce až ze zahraničí. Staré dřevo má výhodu v tom, že je již dávno dobře vyschlé a vyzrálé. Nevýhodou může být poškození dřevokazným hmyzem – ale každá vada na kráse nakonec dokáže esteticky podpořit originalitu materiálu. Staré dřevo se opracuje, textura zůstává – a o to jde. Je totiž příjemné na dotek i na pohled – a snadno se stává dominantou interiéru. 

Cena versus životnost 

Nelekněte se, historické opracované dřevo může stát více, než stojí klasický masiv. Překvapí vás však nejen harmonickým vzhledem, ale také dlouhou životností. Navíc nemusíte investovat do hromady tohoto krásného materiálu – aby dokonale vyniklo stáří i vrásky jednotlivých kusů, postačí právě umírněné použití. Police, noční stolky, kuchyňský ostrůvek nebo jen imitace trámů – záleží na každém detailu. Protože i jediný kus starého dřeva dokáže protkat místnost magickým a útulným teplem. 

Fotogalerie, inspirace


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.