Rekonstrukce chalupy fotogalerie inspirace

Ostatní inspirace

Přidal jankratochvil, dne 22. 11. 2017,  0x


Každý, kdo se pustí do rekonstrukce venkovské chalupy, měl by ji realizovat citlivě ke krajině a s ohledem na původní architektonický styl. Především v horách, kde se zachovaly domy hrázděné, roubené a podstávkové, by bylo nenahraditelnou ztrátou, kdyby vnější rekonstrukce takové chalupy potlačila jedinečné detaily a historickou cenu budovy.

Přírodní materiály - dřevo a kámen – jsou velmi dekorativní i na novějších stavbách. Pokud chcete realizovat obklady kolem oken nebo ve spodní části domu (sokl), můžete použít mozaiku ze štípaného kamene, která bývá k dostání v hobby marketech.

Kde je to možné, zachovejte nebo vyměňte dřevěné obklady štítů, rámy oken, zrenovujte balkony, terasy i dřevěné přístavky. K původním vesnickým domům se příliš nehodí ani plastová okna ani kovové konstrukce a ploty.

Samostatnou částí rekonstrukce je střecha. Ta ovlivňuje celkové panorama obce, výběr střešní krytiny je proto hodně důležitý nejen s ohledem na údržbu ale i na vzhled. Pokud se nechcete vracet ke štípané břidlici nebo dřevěným šindelům, doporučujeme eternitové šablony. Přestože je to krytina novodobá, do naší venkovské krajiny zapadla velmi dobře.

Udělejte si radost originálním tričkem od Psí úsměv

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.