Rekonstrukce chalupy fotogalerie inspirace

Ostatní inspirace

Přidal jankratochvil, dne 21. 11. 2017,  0x


Každý, kdo se pustí do rekonstrukce venkovské chalupy, měl by ji realizovat citlivě ke krajině a s ohledem na původní architektonický styl. Především v horách, kde se zachovaly domy hrázděné, roubené a podstávkové, by bylo nenahraditelnou ztrátou, kdyby vnější rekonstrukce takové chalupy potlačila jedinečné detaily a historickou cenu budovy.

Přírodní materiály - dřevo a kámen – jsou velmi dekorativní i na novějších stavbách. Pokud chcete realizovat obklady kolem oken nebo ve spodní části domu (sokl), můžete použít mozaiku ze štípaného kamene, která bývá k dostání v hobby marketech.

Kde je to možné, zachovejte nebo vyměňte dřevěné obklady štítů, rámy oken, zrenovujte balkony, terasy i dřevěné přístavky. K původním vesnickým domům se příliš nehodí ani plastová okna ani kovové konstrukce a ploty.

Samostatnou částí rekonstrukce je střecha. Ta ovlivňuje celkové panorama obce, výběr střešní krytiny je proto hodně důležitý nejen s ohledem na údržbu ale i na vzhled. Pokud se nechcete vracet ke štípané břidlici nebo dřevěným šindelům, doporučujeme eternitové šablony. Přestože je to krytina novodobá, do naší venkovské krajiny zapadla velmi dobře.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.