Minimalismus je v módě aneb jak na trendy interiér

Praktické rady

Přidal jirkaj, dne 27. 06. 2018,  0x


Přijde vám, že je váš interiér již poněkud okoukaný a chybí mu šmrnc? Přestože je dnes v módě téměř vše, stále platí, že v jednoduchosti je krása. Pokud jste i vy toho názoru, zaměřte se na minimalistický styl, který je momentálně v kurzu.

Výhody minimalismu

Říkáte si, v čem tkví popularita minimalismu? Přestože na mnoho lidí působí tento jednoduchý a čistý styl příliš chladně, jeho velkou předností je nadčasovost. Obzvláště když vsadíte na kvalitní materiály a prvotřídní zpracování. Pozitivní stránkou minimalismu je i jeho vzdušnost. Vzhledem k tomu, že vyniká minimem věcí, odpadá vám zpravidla starost s neustálým uklízením lapačů prachu. Smyslem je zachovat otevřený a čistý prostor.

Nadčasový vzhled

Minimalismus si velice dobře rozumí s přírodními odstíny. Alfou a omegou je ovšem bílá barva, která by se měla promítat v celém interiéru. Ostatně velice sluší i nábytku. Z materiálů se v minimalisticky zařízeném interiéru může objevit i nerez, sklo, chrom či kůže. V případě minimalismu se ale vždy řiďte heslem méně je více a na prvním místě preferujte kvalitu a jednoduchý design. Zapomeňte na veškeré kudrlinky. Minimalistický styl je čistý, praktický a funkční. Vybíráte-li například postel do ložnice, vsaďte na kvalitní postele z masivního dřeva. To samé platí i u dalšího nábytku, jakým jsou židle, stoly a stolky či sedací souprava. Žádné zbytečné komody nebo vitríny se do minimalistického stylu nehodí.

Originální a jednoduchý

Zdá se vám, že je minimalistický styl až příliš fádní? Pohrajte si s uspořádáním jednotlivých kusů nábytku. Pomoci vám mohou i lesklé a matné plochy, které dokáží zajímavě odrážet světlo v prostoru. Interiér můžete oživit i pomocí netradičních doplňků. Na rozdíl od jiných stylů bydlení se zde ovšem hodí pouze jedna dekorace, která je ale výrazná a originální. 

Inspirace, fotogalerie


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.