Malé panelákové koupelny inspirace fotogalerie

Koupelny

Přidal jankratochvil, dne 12. 05. 2016,  0x


Bydlíte v panelákovém bytě a přesto byste rádi z vaší malé koupelny vytvořili prostor, který nebude působit stísněně a bude v něm vše, co potřebujete? Proto se dnes zaměříme na inspiraci z rekonstrukcí malých panelákových koupelen.

Rekonstrukce malé panelákové koupelny

Jestliže přemýšlíte, že při rekonstrukci vaší koupelny propojíte toaletu s koupelnou, zpomalte! Možná vám to na první pohled ušetří trochu místa, na druhou stranu však přijdete o dvě stěny, kam byste mohli zavěsit či postavit skříňky nebo jiné úložné prostory. Navíc toto propojení není v případě vícečlenné rodiny úplně praktické.

Nemůžete se rozhodnout, zda se vzdát z důvodu malého prostoru své oblíbené vany a pořídit si sprchový kout, po kterém touží váš partner? Co takhle kompromis? Perfektní řešení, a to i do malých prostor, nabízí asymetrická vana, která je opatřena zástěnou s bezpečnostního skla. Ve vaší koupelně si tak můžete dopřát vanu i sprchový kout, aniž byste vaši koupelnu kompletně zastavili.

Jak zařídit malou panelákovou koupelnu

Pokud jde o další nábytek a úložné prostory, ideální nábytek pro malé koupelnové prostory představují úzké a ne příliš hluboké skříňky, které zachovají vaši koupelnu vzdušnou. Praktické je i spojení umyvadla se skříňkou či zrcadlo se skříňkou umístěné nad umyvadlem. Do menší koupelny se rovněž hodí velkoformátové zrcadlo nebo klidně i více zrcadel, a to z důvodu zvětšení prostoru.

Možná si říkáte, že jedna skříňka vám nestačí, koupelna by však měla být obdobně jako ostatní části vaší domácnosti spíše obytnou než odkládací místností, a proto se pro prací či čistící prostředky spíše hodí například komora.

Co se týče barev, prostor opticky zvětšíte za pomoci světlých odstínů. Jestliže však chcete tmavý nábytek, směle do něj! Naopak dlažbu a obklady zachovejte světlé. V koupelně se však můžete odvázat a za pomoci speciálních obkladů vytvořit zajímavé geometrické tvary i kombinace, které jí dodají moderní vzhled, ale zároveň ji opticky nezmenší.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.