Kdy aplikovat sulka postřik

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 29. 06. 2016,  0x


Sirnatý postřik Sulka patří již k tradičním pomocníkům řady zahrádkářů. Sulka je skvělým postřikovým přípravkem, který si výborně poradí s houbami, bakteriemi i hmyzem, který trápí především povrch rostlin. Jestliže jste dosud o postřiku Sulka pouze slyšeli, ale nemáte s ním žádné zkušenosti, v dnešním článku vám prozradíme, jak postřik Sulka aplikovat.

Kde použít postřik Sulka?

Na úvod je určitě vhodné si říci, že Sulka postřik je vyrobený na bázi polysulfidické síry. Jedná se o vodou ředitelný koncentrát, který slouží k ochraně rostlin před nejrůznějšími živočišnými škůdci. Sulka postřik je však taktéž možné využít k moření česneku, který potřebujete před výsadbou ještě uskladnit. Co se týče složení, nemusíte se obávat, jedná se o šetrný přípravek ekologického zemědělství. Sulka postřik má však využití i pro pěstitele bonsají, kteří jej využívají k dosažení starého vzhledu, a to díky bělení, sterilizaci či konzervaci suchých větví.

Aplikace Sulka postřiku

Sulka postřik je účinný a nejvíce využívaný především na ovocné stromy a keře. Trápí-li vás například kadeřavost broskvoní, aplikujte na jaře postřik Sulka, a to ještě před vyrašením pupenů. Dejte si však pozor, aby venkovní teplota nebyla nižší než 7 °C.

Co se týče samotné koncentrace, Sulku je vhodné používat jako 6 % roztok. V případě, že ale postřik použijete již v době, kdy jsou listy vyrašené, snižte koncentraci roztoku na 3 %. V opačném případě byste mohli výhonky nechtěně spálit. V případě ovocných stromů a keřů je ideálním obdobím pro aplikaci Sulka postřiku období, kdy se teplota pohybuje alespoň tři dny nad 15 °C. Díky tomu, že škůdci jsou na povrchu a ne schovaní někde pod kůrou nebo případně v zemi, je ideální chvíle, jak se jich dokonale zbavit.

V případě moření česneku namočte česnek do 5 % roztoku a nechte jej působit přibližně dvě až tři hodiny.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.