Jakou podlahu do kuchyně

Kuchyně

Přidal janapk, dne 26. 05. 2016,  0x


Kuchyně je specifická místnost v bytě, proto i na podlahu v kuchyni máme jiné nároky, než v ostatních místnostech. Protože se nám zde často něco vylije, vysype, nebo rozbije, určitě by kuchyňská podlaha měla být odolná proti vodě, mastnotě, ostrým předmětům a dalším domácím katastrofám. Také myslíme na svou bezpečnost a vybíráme povrch, který neklouže. Důležitá je i jednoduchá údržba a neposlední řadě by měla ladit se zařízením.

Jak vybrat tu pravou podlahu do vaší kuchyně

Na současném trhu opravdu je z čeho vybírat. Pojďme si představit materiály, které je možné použít, a vyjmenovat si výhody a nevýhody každého z nich.

Dlažba je dost častým a oblíbeným řešením povrchu kuchyňských podlah. Je odolná proti všem možným nehodám, vybírat můžeme ze stovek různých tvarů a barevných provedení a zcela jistě se výborně udržuje. Pokud zvolíme protiskluzový typ dlažby, je i dostatečně bezpečná. Vhodná pro podlahové topení pro svou vysokou tepelnou vodivost.

PVC patří k osvědčeným a velmi vhodným variantám. Měkčený PVC seženeme v různých barevných provedeních a vzorech, jde o odolný, snadno udržovatelný materiál. Výhodou je i poměrně nízká pořizovací cena.

Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, volte linoleum. I to je dostupné v různých barvách i provedeních, na jeho výrobu je ale použit lněný olej. Vhodné do bytů s alergiky, cena je ale vyšší.

Pokud podlaha v kuchyni splývá s podlahou v jiné místnosti, například jídelnou nebo obývacím pokojem, můžeme použít laminátové nebo dřevěné podlahy. Dřevo je vhodným materiálem i v kuchyních zařízených ve venkovském stylu. V takovém případě vybíráme kvalitní materiály, které přežijí občasný pád předmětů nebo rozlití tekutin. Vhodná je kombinace těchto materiálů s dlažbou v místech, kde se vaří, to je kolem linky a kamen.

Stále oblíbenější je korek pro svoji měkkost. V kuchyni je ale nutné použít korek s povrchovou úpravou, natřený voskem, lakem nebo olejem. Takový je odolnější před vlhkostí i mechanickému poškození. Je vhodnější do bytů bez zvířecích mazlíčků, jejichž drápy ho můžou poškodit. Jsou sice dražší, než korky neupravované, ale do kuchyně rozhodně vhodnější.

Udělejte si radost originálním tričkem od Psí úsměv

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.