Jakou podlahu do kuchyně

Kuchyně

Přidal janapk, dne 26. 05. 2016,  0x


Kuchyně je specifická místnost v bytě, proto i na podlahu v kuchyni máme jiné nároky, než v ostatních místnostech. Protože se nám zde často něco vylije, vysype, nebo rozbije, určitě by kuchyňská podlaha měla být odolná proti vodě, mastnotě, ostrým předmětům a dalším domácím katastrofám. Také myslíme na svou bezpečnost a vybíráme povrch, který neklouže. Důležitá je i jednoduchá údržba a neposlední řadě by měla ladit se zařízením.

Jak vybrat tu pravou podlahu do vaší kuchyně

Na současném trhu opravdu je z čeho vybírat. Pojďme si představit materiály, které je možné použít, a vyjmenovat si výhody a nevýhody každého z nich.

Dlažba je dost častým a oblíbeným řešením povrchu kuchyňských podlah. Je odolná proti všem možným nehodám, vybírat můžeme ze stovek různých tvarů a barevných provedení a zcela jistě se výborně udržuje. Pokud zvolíme protiskluzový typ dlažby, je i dostatečně bezpečná. Vhodná pro podlahové topení pro svou vysokou tepelnou vodivost.

PVC patří k osvědčeným a velmi vhodným variantám. Měkčený PVC seženeme v různých barevných provedeních a vzorech, jde o odolný, snadno udržovatelný materiál. Výhodou je i poměrně nízká pořizovací cena.

Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, volte linoleum. I to je dostupné v různých barvách i provedeních, na jeho výrobu je ale použit lněný olej. Vhodné do bytů s alergiky, cena je ale vyšší.

Pokud podlaha v kuchyni splývá s podlahou v jiné místnosti, například jídelnou nebo obývacím pokojem, můžeme použít laminátové nebo dřevěné podlahy. Dřevo je vhodným materiálem i v kuchyních zařízených ve venkovském stylu. V takovém případě vybíráme kvalitní materiály, které přežijí občasný pád předmětů nebo rozlití tekutin. Vhodná je kombinace těchto materiálů s dlažbou v místech, kde se vaří, to je kolem linky a kamen.

Stále oblíbenější je korek pro svoji měkkost. V kuchyni je ale nutné použít korek s povrchovou úpravou, natřený voskem, lakem nebo olejem. Takový je odolnější před vlhkostí i mechanickému poškození. Je vhodnější do bytů bez zvířecích mazlíčků, jejichž drápy ho můžou poškodit. Jsou sice dražší, než korky neupravované, ale do kuchyně rozhodně vhodnější.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.