Jakou barvou vymalovat obývák

Malování pokojů

Přidal janapk, dne 21. 05. 2016,  0x


Obývací pokoj je místem, kde se každý den schází rodina ke společným aktivitám i k odpočinku. Podle toho tuto místnost zařizujeme nábytkem a barva zdí by měla interiér doladit, tak aby se v ní cítil příjemně každý člen rodiny. Proto bychom se neměli ani tak řídit trendy na designových fotografiích v různých časopisech, ale volit podle vlastních potřeb. Zároveň je to místnost, do které uvádíme všechny návštěvy, měla by nás tedy také reprezentovat.

Barvy vhodné pro obývací pokoj

Obývák je jednou z mála místností v bytě, kterou můžeme vymalovat teplými a chladnými barvami.

Chladné barvy uklidňují, jsou vhodné v místech určených k odpočinku. Jsou to barvy modrá, fialová, růžová a zelená.

Teplé barvy podněcují k aktivitě, jsou vhodné do místností situovaných na severní stranu, protože ji projasňují a proteplují. Jsou to barvy žlutá, oranžová, červená a hnědá ve všech odstínech.

Barvy bílou, šedou a černou považujeme za barvy neutrální. Jejich výhodou je, že se dají kombinovat se všemi ostatními barvami. Opatrní musíme být jen s černou barvou, která ve větších plochách působí depresivně. Proto je lepší použít ji spíš na nábytek a doplňky, než jí malovat zdi.

Doporučené barvy a kombinace do obýváku

Bílá je v poslední době na ústupu, ale je velice pěkná v kombinaci se všemi ostatními barvami v jejich sytých odstínech. Barvu nedotahujeme až ke stropu, ale necháme bílý pruh. Je možné i rohy místnosti nechat bílé a barvou vyplnit jen vnitřek tohoto orámování. K tomuto způsobu výmalby se hodí vanilková, okrová, meruňková, všechny odstíny fialové, olivově nebo mátově zelená, švestkově modrá, šedá nebo hnědá. Barvu volíme v závislosti na světlosti pokoje i podle jeho rozměrů.

V poslední době se do interiérů vrací béžová barva, protože působí elegantně. Navíc se velmi dobře kombinuje s dalšími barvami, například s červenou, oranžovou, ale stejně i s modrou nebo tmavě zelenou. Velmi zajímavou kombinaci tvoří se starorůžovou.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.