Jaké zvolit barvy v interiéru

Malování pokojů

Přidal katerinadoul, dne 8. 06. 2016,  0x


Stěhujete se do novému bytu či domu, nebo jen předěláváte dosavadní domácnost? Pak se jistě neobejdete bez malování, které je neodmyslitelně spojené s každou renovací interiéru. Váháte, jaké barvy by se do jednotlivých místností hodily? V dnešním článku vám proto poradíme, jak vhodně zvolit barvy v interiéru.

Tipy, jak vybrat barvy do domácnosti

Jestliže máte spíše menší místnosti, volte přírodní tóny, které prostor opticky zvětší a prosvětlí. Pokud nepatříte mezi příznivce světlých odstínů v podobě bílé, smetanové béžové či šedé, můžete sáhnout i po světlých barevných tónech. Krásně působí například světle růžová, kávová nebo bledě modrá.

Při výběru barev je taktéž nutné zohlednit i barvu podlahy. Čím je podlaha tmavší, tím světlejší odstíny byste měli volit. Barvou, kterou nikdy nic rozhodně nezkazíte, je bílá a šedá. Šedá je navíc oblíbená jak v moderních, tak i tradičně zařízených interiérech, neboť si díky své univerzálnosti skvěle rozumí s jakýmkoliv typem i barvou nábytku a doplňků.

Ideální barvy do obývacího pokoje

V případě obývacího pokoje bývá obecným pravidlem volba tlumenějších a teplejších odstínů, které navozují příjemnou a útulnou atmosféru. Jestliže toužíte spíše po uklidňujícím prostoru, zvolte teplé barvy v tmavších tónech. Naopak světlé odstíny teplých barev místnost oživí. Pokud milujete moderní a minimalistický styl, vystačíte si pouze s bílou barvou či jejími odstíny. Kdo z vás by toužil po atypickém a trochu extravagantním obývacím pokoji, nebojte se zkombinovat i dva nebo tři odstíny. Dle vašeho vkusu se může jednak například o kombinaci jedné barvy v různých odstínech, která pokoj opticky rozbije a zvětší, nebo vsaďte na jistotu a zkombinujte bílou například s modrou či olivovou barvou.

Tipy na barvy do ložnice i dětského pokoje

Co se týče ložnice, jedná se o místnost, kde hledáte klid a odpočinek, a proto zde dejte přednost uklidňujícím a tlumenějším odstínům. Do ložnice se tak rozhodně nehodí dráždivá červená nebo sytě fialová. V případě, že chcete v ložnici navodit ochlazující pocit, sáhněte po studených odstínech, jako je například krásná šedomodrá barva.

V dětských pokojíčcích se můžeme vyloženě vyřádit, neboť barvy by měly být veselé, hravé a svěží. Nebojte se ani kombinace několika odstínů.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.