Jaké dveře do koupelny

Koupelny

Přidal janapk, dne 29. 05. 2016,  0x


Dveře už dávno neplní jen svou funkci průchodu mezi jednotlivými místnosti a zároveň jejich oddělení od sebe, dnes dveře tvoří důležitý estetický prvek interiéru. Vybíráme z různých materiálů a množství různých barev a kombinací. Koupelna je místnost zcela specifická, díky častému střídání teploty a vlhkosti. Je proto zvlášť důležité zvolit na dveře do koupelny vhodný materiál. Je sice možné dveře z jakéhokoli materiálu povrchově upravit tak, aby odolávaly změnám teplot a rozdílu vlhkosti, jedná se ale o variantu finančně dost náročnou.

Jak vybrat správné dveře do koupelny

Při výběru nových dveří do koupelny musíme myslet na to, že v koupelně je dost často vysoká vlhkost. Naprosto nevhodné pro užití v koupelně jsou dveře dýhované, které se v měnících se teplotách a vlivem vlhkosti mohou začít kroutit. Nejlepším řešením se zadají dveře s povrchem z laminátu, ten je odolný proti vlhkosti i proti mechanickému poškození.

Výborným materiálem na dveře do koupelny je také sklo. Donedávna zastávaný názor, že dveře do koupelny a na toaletu by rozhodně měly být plné, bez skleněných ploch, jsou již dnes překonány. A tak i do koupelny můžeme vybírat dveře podle současného trendu. V  koupelnách bez oken dveře s částečnou skleněnou výplní vhodně propouští světlo, přitom zachovávají potřebné soukromí. Také nás decentně upozorní, pokud zapomeneme v koupelně zhasnout. Sklo do koupelnových dveří volíme matné, mléčné, případně zabarvené. Zajímavé je také sklo pískované. Nejzajímavějším řešením je ale technika úpravy zvaná grafosklo, speciální vnitřní laminace digitisku nebo textilií do skleněných výplní. Takto upravené dveře jsou velmi dekorativní.

Dveře do koupelny by měly mít ve spodní části odvětrávací mřížku, zvlášť pokud v koupelně není okno.

I když by v případě nedostatku prostoru bylo lepším řešením použít dveře posuvné do pouzdra, je lépe se takovému řešení vyhnout. V pouzdru by se mohla po čase objevit plíseň. Jestliže není možné jiné řešení, nezapomeňte na pravidelné a dostatečné odvětrávání pouzdra.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.