Jaké bezpečnostní dveře

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 31. 05. 2016,  1x


Možná vás překvapí, že počet zabezpečených domácností v České republice za posledních několik let výrazně vzrostl, což bohužel ovšem logicky zvyšuje riziko vykradení nezabezpečených bytů či domů.

Tipy, jak vybrat bezpečnostní dveře

V souvislosti s bezpečnostními dveřmi rozlišujeme celkem šest bezpečnostních tříd, přičemž k zabezpečení domácností slouží dveře, které odpovídají třetí a čtvrté bezpečností třídě. Pouze takové certifikované bezpečnostní dveře dokáží odolat mechanickému napadení zkušeného zloděje i statickému a dynamickému zatížení. Bezpečnostní dveře by mimo jiné měly splňovat nejen evropské normy, ale i vysoké požadavky na zvukovou a tepelnou izolaci včetně požární odolnosti. Kromě rizika vykradení domácnosti mají totiž bezpečnostní dveře i funkci ochrany před případným požárem. Obecným pravidlem je, že by dveře měly mít protipožární odolnost alespoň 30 minut. V praxi se tak můžete nejčastěji setkat s odolností 30, 45 a 60 minut.

Při výběru bezpečnostních dveří byste se měli taktéž přesvědčit, že mají certifikát. Ten je totiž potvrzením, že dané dveře skutečně prošly bezpečnostní a protipožární zkouškou.

Kromě uvedených kritérií je nezbytné, aby bezpečnostní dveře perfektně seděly. O tom, zda se k vám někdo dostane nebo ne, může rozhodnout i milimetr, a proto je dobré, když jsou bezpečnostní dveře vyrobeny na míru na základě měření profesionála.

Bezpečnostní dveře vybírejte i podle designu

Kromě bezpečnostní funkce a protipožární ochrany můžete vybírat z řady povrchových úprav, široké škály barev, kování a designu. Zajímavé řešení představuje i odlišný design z jedné strany a jiný odstín na druhé straně dveří. To vám umožní, aby bezpečnostní dveře dokonale zapadly do vašeho interiéru.

Jestliže se chcete cítit opravdu bezpečně, můžete taktéž využít moderních technologických vychytávek, které jsou na trhu dnes dostupné. Mezi nimi nechybí například čtečka otisku prstů, elektrický samozamykací zámek či kukátko s kamerou.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .
donlabuznik

donlabuznik 31. 05. 2018 17:02:49
0

Bezpečnosti dveře si chystám pořídit, ale nějak extra potřeba nejsou, když ten alarm od https://www.bezpecnydum.cz/ funguje bezvadně :)