Jak zařídit malou ložnici

Ložnice

Přidal janapk, dne 20. 05. 2016,  0x


Při zařizování panelákového bytu na ložnici většinou zbývá ta nejmenší místnost. Přestože v ložnici strávíme až třetinu našich životů, obvykle k ní přistupujeme trochu přezíravě. Proč si to intimní místo, kde relaxujeme, nezařídit pohodlně a útulně?

Největší problém, se kterým se při zařizování ložnice potýkáme, je dostatek úložného prostoru. Pokud místnost zahltíme nábytkem, cítíme se v něm stísněně, takže nemáme vhodné prostředí pro odpočinek.

Jak ložnici opticky zvětšit

Malé místnosti opticky zvětšíme světlými barvami. Ložnici, jako místo odpočinku, můžeme vymalovat i chladnými tóny v jemných odstínech. Nejlépe je ale zvolit jako základ bílou a ostatními barvami interiér už jen doladit. Dalšími vhodnými barvami je slonová kost, smetanová nebo latté.

Výborný trik jsou zrcadla a jiné lesklé plochy. Zrcadla nejen opticky zvětší prostor, především jsou v ložnici velmi praktická. Každý z nás se potřebuje před odchodem z domova zkontrolovat. Vhodným řešením do malé ložnice je skříň s posuvnými zrcadlovými dveřmi.

Nábytek vhodný do malé ložnice

Základem ložnice je postel. Právě jejím výběrem můžeme vyřešit několik problémů s malými prostory najednou. Jestliže si vybereme postel menších rozměrů (dvoulůžka seženeme už od šířky 160 cm), navíc s úložným prostorem, ušetříme v ložnici opravdu hodně místa. Vzhledem k tomu, že je mnohem hygieničtější lůžkoviny nechat větrat a zastýlat je na posteli, úložný prostor můžeme použít na sezónní věci.

Jak jsme se již zmínili, ideální skříň do ložnice je s posuvnými a zrcadlovými dveřmi. Zrcadlo prostor opticky zvětšuje, posuvné dveře pak nepotřebují před skříní tolik místa jako klasické. Velmi vhodné do malých pokojů jsou komody se zásuvkami. Pro otevírání šuplíčků opět potřebujeme méně prostoru než u klasických skříněk na prádlo. Zvlášť v kombinaci s policemi, na nichž máme proutěné nebo dekorativní lepenkové kontejnery na drobnosti, působí velmi dobře. Tam, kde není prostor pro noční stolky, pověsíme na zeď za postelí dlouhou polici, na kterou odkládáme budík, knihy a další nezbytnosti.

Náš tip: Pořiďte si do ložnice vyvýšenou postel, kde vespod jsou police nebo zásuvky, nad nimi pak plocha na spaní. V případě, že nemáte strach z výšky, můžete dát do prostoru pod postelí i skříň nebo pracovní kout.

Doplňky do malé ložnice:

V ložnici bychom se měli cítit příjemně, proto můžeme zvolit lůžkoviny a doplňky buď v decentních elegantních barvách, necháme se inspirovat přírodními tóny, nebo se odvážíme použít barvy veselé a optimistické. Tady už záleží jen na vkusu a potřebách konkrétních uživatelů. Jedinou zásadou, kterou bychom měli dodržet je sladit barvy tak, aby nepůsobily rušivě, naopak by měly podtrhnout útulnost místnosti.

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.