Jak vyrovnat betonovou podlahu

Kutilové a zajímavé nápady

Přidal katerinadoul, dne 14. 09. 2016,  0x


Každá betonová podlaha, ať už na terase nebo v domě, kde na ni pokládáte podlahovou krytinu, musí být dokonale rovná. Bohužel se nám to někdy úplně nezdaří. Někdy se taktéž začne drolit starý betonový povrch, což rovněž nevypadá pěkně. Proto vám dnes přinášíme návod, jak vyrovnat betonovou podlahu svépomocí. 

Postup před vyrovnáním betonové podlahy

Vzhledem k tomu, že vyrovnat betonovou podlahu určitě zvládne každý zručný laik, není nutné si na to zvát odborníky.

Začněte penetrací, která slouží ke spojení prachových částic. Zároveň vytvoří separační vrstvu, ke které právě vyrovnávací vrstva přilne. Penetračních nátěrů je na trhu široký výběr, a proto je dobré poradit se přímo v obchodě.

Samotná aplikace nátěru je velice jednoduchá a provádí se pomocí válečku. Po pečlivém zaschnutí můžete přejít k vyrovnání podlahy. U některých typů penetračních nátěrů dokonce ani nemusíte čekat na zaschnutí.

Vyrovnání betonové podlahy

Na vyrovnání povrchu použijte samonivelační stěrku. Pečlivě si prostudujte návod, a to zejména v jakém poměru směs smíchat s vodou a jak dlouho nechat namíchanou směs odstát. Dodržení doporučení je důležité pro dokonalý výsledek.

Do nádoby nalijte požadované množství studené vody, do které opatrně vsypte směs a důkladně ji rozmíchejte. Podle návodu nechte odstát - nejčastěji 2 - 3 minuty. Před použitím znovu promíchejte a můžete začít.

Obvykle se začíná v místě, které je nejdále od dveří. Nevylívejte celý objem najednou, ale postupně, abyste směs stíhali pomocí zubaté stěrky rozprostřít po  podlaze. Když máte celou podlahu srovnanou, použijte odvzdušňovací váleček a celou plochu vyválejte.

Důležité je dodržet čas vysychání, většinou se jedná o 24 hodin. Dbejte na to, aby v době vysychání nebyl v místnosti průvan. Celý proces vyrovnání betonové podlahy není složitý, ale vyžaduje preciznost a pečlivost.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.