Jak vyrobit plašič ptáků

Zahrada

Přidal janapk, dne 17. 09. 2016,  0x


Ptáci na našich zahrádkách jsou sice do jisté míry užiteční, protože se živí larvami jiných škůdců, v období dozrávání úrody jsou ale návštěva nevítaná. Hodně o tom ví převážně sadaři a vinaři, na vinice a ovocné stromy se totiž ptáci v období dozrávání snášejí v houfech.

Není možné ubránit se útokům všech ptáků, na spoustu z nich ale můžou účinkovat plašiče, které si vyrobíte sami doma.

Plašič ze starých CD disků nebo plechovek

Ptáci reagují na světlo, které se odráží od lesklých kovových ploch. Také zvuk, který ve větru vydávají disky nebo plechovky zavěšené blízko sebe, je ptákům nepříjemný.

Plašiče, což jsou disky nebo plechovky obrácené dnem vzhůru a zavěšené na dostatečně dlouhých provázcích, pověsíme na některou okrajovou větev stromu a to několik pohromadě. Pověsit je uprostřed volné plochy nic neřeší, ptáci očekávají nebezpečí spíš přímo v korunách stromů. Umístění často měníme, klidně po týdnu, aby si ptáci na jeho přítomnost nezvykli.

Plašiče jako zahradní dekorace poháněné větrem

Zkoušeli jste klasický větrník, ale po čase byl neúčinný? Zkuste si vyrobit ze dřeva dekoraci v podobě ptáka s křídly poháněnými větrem. Je pravda, že na výrobu takového plašiče musíte být trochu manuálně zruční, výsledek se ale vyplatí. Nejen, že vás falešní ptáci zbaví těch živých, zároveň vám zahradu i hezky vyzdobí.

Proti ptákům pomůže i příroda

Nejjednodušší řešení, pokud máte malou zahrádku s několika stromy, je pořídit si kočku. Kočka dokáže všetečné ptáky zahnat stejně spolehlivě jako myši. Jen jim připravte kočičí prolézačku poblíž stromů nebo odpočinková prkénka přímo do větví a uvidíte, jak rychle se ptáci z vašich stromů odstěhují.

Staří zahrádkáři také radí pověsit na strom budku a nechat tam nastěhovat jednoho špačka. On už si strom od náletů vetřelců ochrání. A na rovinu, lépe škoda po jednom vlastním špačkovi, než přijít o úrodu díky náletům desítek až stovek cizích.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.