Jak vymalovat kuchyň inspirace fotogalerie

Kuchyně

Přidal jan22, dne 4. 09. 2016,  0x


Kuchyň je místo, kde pracujeme a tvoříme, měla by tedy být vymalovaná teplými barvami, protože nám dodávají energii. Jestliže je spojená s jídelním koutem, volíme barvy tak, aby zároveň povzbudily chuť k jídlu, například oranžovou.

Mezi oblíbené barvy do kuchyně patří žlutá ve všech odstínech, hlavně v bytech, kde je kuchyň otočená na sever. Neměla by být ale příliš křiklavá, vhodné jsou odstíny světlejší nbo s nádechem jiné barvy (béžová, žlutozelená), případně ji zjemníme kombinací s chladnou modrou nebo zelenou.

Se zelenou barvou je ale nutné počínat si v kuchyni opatrně. Sice jde o barvu, která povzbuzuje chuť k jídlu a trávení, velká plocha blízko jídelního stolu ale může dodat pokrmům, a to hlavně masu, zelenkavý nádech, takže potraviny mohou vypadat zkaženě.

Jestliže máte kuchyni prostornou, nemusíte se bát ani oranžové, červené nebo purpurové. Tyto barvy by však neměly v interiéru převládat, u některých lidí mohou vyvolávat neklid až agresivitu. A kuchyň je místo, kde bychom měli mít pocit harmonie a v klidu si vychutnávat připravený pokrm.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.