Jak vyčistit vodu v bazénu a jak se o bazén starat

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 15. 08. 2016,  0x


Křišťálová voda v bazénu, slunce a venkovní teplota kolem 30°C? To je nejčastější představa o ideálním létě. Abyste se však mohli bez obav koupat ve vašem bazénu, chce to především pravidelnou péči, neboť stačí pár dní, kdy odjedete na dovolenou, a voda se může během horkých dnů velice rychle zakalit. V případě, že vás již tento problém trápí, v dnešním článku vám poradíme, jak vyčistit vodu v bazénu.

Co obnáší čištění vody v bazénu od řas a sinic

Přemnožené řasy či sinice a najednou je z krásné průzračné vody zelený žabinec. Ještě než do bazénu hodíte jakoukoli chemii, přesvědčte se, zda jsou přípravky šetrné pro životní prostředí. Prvním krokem, jak odstranit řasy, je použití vysavače. Poté přichází na řadu chlor. Vzhledem k tomu, že při teplotě nad 24°C chlor rychle vyprchává, nemusíte se bát použít jej i větším množství. Dále je nutné, aby byla zapnutá filtrace. Neméně důležitá je pravidelná kontrola filtru. V neposlední řadě zvyšte pH vody na 7,4, chlor tak bude na řady lépe působit. Uvidíte, že voda bude brzy zase krásně čistá a průzračná.

Další tipy, jak vyčistit vodu v bazénu

Příčinou hnědě zabarvené vody je zpravidla vysoká koncentrace železa nebo manganu. Většinou postačí úprava pH. Zároveň opět nechte puštěnou filtraci. Přidejte šokovou dávku dezinfekce a nakonec také vločkovač. Pamatujte, že po přidání vločkovacího přípravku musí filtrační zařízení běžet ještě alespoň dalších 24 hodin. Každých 8 hodin je nutné vyprat filtr. Jakmile filtraci vypnete, vločky se usadí na dně bazénu, pak už je stačí jen vysát.

Prevence před znečištěním vody v bazénu

Dnes se rovněž prodávají stabilizační přípravky, které slouží jako prevence proti tvorbě zákalů a usazenin. Pokud se vám voda kalí pravidelně, poraďte se s odborníky, jestli máte dostatečně výkonné filtrační zařízení tak, aby bylo schopné přefiltrovat celý objem bazénu dvakrát za den.

Aby se vám voda v bazénu zbytečně nezkazila, nezapomeňte před vaší dovolenou provést pár nezbytných kroků. Jedním z nich je například domluvit se s někým, aby vám pravidelně kontroloval, zda filtrační zařízení dobře funguje. Do bazénu taktéž preventivně přidejte přípravek proti řasám. Výbornou pomůckou je taktéž plovoucí dávkovač s chlorovými tabletami. Nakonec dejte na bazén plachtu, která bude chránit vodu před nečistotami.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.