Jak vyčistit sprchový kout

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 28. 04. 2016,  0x


Zaschlé kapky, vodní kámen, skvrny, zašedlost - s těmito nepříjemnostmi se bohužel jednou bude muset potýkat každá domácnost, která má ve své koupelně sprchový kout. Říkáte si, že jej pravidelně čistíte a dezinfikujete? Někdy to však chce vzít pořádně z gruntu a k tomu vám skvěle poslouží naše vyzkoušené rady.

Tipy na čištění sprchového koutu

Jedním z nejtypičtějších problémů se sprchovým koutem jsou nevzhledné zaschlé kapky na skle sprchového koutu. Abyste je později nemuseli zdlouhavě čistit a následně leštit sklo, pořiďte si obyčejnou stěrku, kterou sklo sprchového koutu po každém sprchování setřete.

Jestliže se vám již kapky na skle objevily, pak si připravte rozprašovací nádobu a nalijte do ní šťávu z několika citrónů. Pomocí rozprašovače pak tuto šťávu nastříkejte na zaschlé kapky. Již po chvíli byste měli pozorovat, jak se rozpouští nejen kapky způsobené tvrdou vodou ale i mýdlové fleky.

Na sklo i dno sprchového koutu taktéž výborně funguje roztok vody se lžící jedlé sody a přibližně 1 dcl octa. Abyste roztok aplikovali do sprchového koutu co možná nejrovnoměrněji, můžete opět použít rozprašovač. Roztok nechte působit 15 až 20 minut a poté jej spláchněte horkou vodou. Sprchový kout nakonec do sucha utřete jemným hadříkem. Ocet společně s jedlou sodou vás nejen zbaví neestetických nečistot, ale zároveň dodá vašemu sprchovému koutu ztracený lesk.

V případě, že byste se rádi vyhnuli octovému aroma, vyzkoušejte rozpůlit citron a posypte jej práškem do pečiva. Zaschlá místa či skvrny citronem přejíždějte. Jakmile takto ošetříte všechna špinavá místa, celý sprchový kout důkladně opláchněte horkou vodou. Stejný postup můžete vyzkoušet i za pomoci půlky grepu s hrubozrnnou solí.

V horším případě se vám může na dně sprchového koutu vytvořit plíseň. Na tu je ideálním řešením použití klasického Sava. Nechte jej působit přibližně 30 minut a potom sprchový kout pořádně spláchněte.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.