Jak vyčistit mikrovlnku

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 25. 04. 2016,  0x


Mikrovlnná trouba je dnes již neodmyslitelnou součástí každé domácnosti. Bohužel její pravidelné používání nás časem postaví před situaci, kdy ji budeme muset konečně pořádně vyčistit. Čím déle to však budete odkládat, tím vás čeká náročnější práce. Proto vyzkoušejte naše rady a tipy a vaše mikrovlnka bude během chvíle opět zářit čistotou.

Tipy na čištění mikrovlnné trouby

Jestliže jste se už někdy nějaké špíny či skvrny v domácnosti zbavovali, pak vás jistě nepřekvapí, že účinným pomocníkem je obyčejný ocet. Pomůže vám zbavit se nejen usazených nečistot a mastnoty, ale i případného nepříjemného zápachu. Pokud byste rádi zmírnili typické octové aroma, můžete do roztoku vody a octa v poměru 1:1 přidat ještě lžičku jedlé sody. Jedlou sodu lze však rovněž používat i samostatně, a to ve formě kašičky, kterou vytvoříte pomocí vody a poté jí vyčistíte mikrovlnnou troubu. Nakonec mikrovlnku ještě dobře omyjte vlhkým hadříkem.

V případě, že se v mikrovlnce nachází nečistoty či zapečené zbytky jídla, které nelze jednoduše odstranit, nikdy na ně nepoužívejte drátěnku. Ta by mohla mikrovlnnou troubu nenávratně poškrábat. Zato raději vyzkoušejte citrusy! Připravte si misku, kterou je možné používat v mikrovlnce, a naplňte ji vodou. Poté do ní naskládejte plátky citronu a pomeranče a zapněte mikrovlnnou troubu na nejvyšší výkon. Přibližně po pěti minutách byste měli v mikrovlnce vidět špínu, která se díky vzniklé páře uvolnila ze všech stěn. Tyto nečistoty pak jen setřete houbičkou a nakonec ještě přejeďte vlhkým hadříkem. Citrusy vás zároveň zbaví veškerého zápachu.

Na mastnotu v mikrovlnce rovněž skvěle funguje obyčejná kuchyňská sůl. Mastnou plochu mikrovlnné trouby jednoduše posypte solí a poté mikrovlnku zapněte. Díky zahřátí sůl zhnědne a zároveň do sebe nasaje mastnotu, kterou následně lehce setřete houbičkou. Nakonec mikrovlnku opět očistěte pomocí vlhkého hadříku.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.