Jak vyčistit koženou bundu

Praktické rady

Přidal janapk, dne 28. 04. 2016,  0x


Kožená bunda je evergreenem každého šatníku. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně drahou záležitost, pochopitelně chceme, aby nám bunda dlouho vydržela a sloužila. Proto je samozřejmá pravidelná péče, včetně čištění.

Běžné čištění kožené bundy

Bundu podle potřeby několikrát do roka omyjeme houbičkou nebo hadříkem namáčeným ve vlažné mýdlové vodě, nejlépe roztoku z kastilského mýdla. Potom necháme kůži volně rozloženou na textilní podložce, koberci nebo dece v místnosti se stálou teplotou, aby kůže dobře a pomalu vyschla. Pokud je bunda ušitá z neopracované kůže, použijeme speciální mýdlo na sedla. Nanášíme ho neředěné vlhkým hadříkem.

Některé usně, hlavně ty s vlasem, mohou být náročnější na údržbu. Snadno provlhají a hůře se čistí. Větší znečistění se odstraňuje po zaschnutí jemným kartáčkem nebo pomocí čistících gelů. Pěna z čistícího prostředku musí být pořádně smytá, nejlépe vlažnou vodou.

Protože je kůže po vyschnutí ztuhlá, je potřeba ji důkladně namazat. Nejlépe je  kůži ošetřt přípravkem s voskem. Mezi vhodné přípravky podporující odolnost a životnost kůže patří také různé spreje a pasty na kůži. Na kožené oblečení se nanášejí houbičkou, hadříkem nebo jemným kartáčkem na obuv. Jeho výhodou jsou štětiny, které se dostanou i do méně přístupných míst a švů.

Náš tip: Výborným a zároveň šetrným způsobem, jak vyčistit koženou bundu (a další výrobky z kůže), je otřít bundu pleťovým mlékem. Kůže se vyčistí a díky ošetřujícím složkám i zvláční.

Jak vyčistit skvrny z kožené bundy

Pokud je to možné, vygumujeme skvrnu gumou na kůži. Je vhodná třeba na zašpinění kapes. Skvrny od oleje vyčistíme nasypáním magnézia nebo nastrouhané křídy na skvrnu. Necháme působit a potom vyklepeme nebo vykartáčujeme. Na odolnější skvrny použijeme čistící krém na kůži, který je běžně k dostání v prodejnách s obuví.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.