Jak vyčistit fasádu

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 25. 04. 2016,  0x


Zdá se vám, že je to teprve nedávno, co jste měli krásnou a novou fasádu? Bohužel déšť, slunce, sníh, hmyz, ptáci - to vše jsou nepřátelé fasády, která tak po čase vyzařuje značnou opotřebovanost. V souvislosti s fasádou se taktéž někdy setkáváme s plísní či dokonce s prorůstáním mechů nebo lišejníků. Zajímá vás ale, jak se nánosů špíny a dalších nevzhledných ozdob vaší fasády zbavit?

Co je nutné vědět před čištěním fasády

K čištění fasády nás většinou dožene estetický důvod. V případě nečistot a prachu tomu tak skutečně je. Pokud vás však trápí plísně, mechy či lišejníky, je nutné je odstranit i z toho důvodu, že narušují vnitřní mikroklima. Co si ale budeme povídat, špinavá budova není rozhodně reprezentativní.

Nejčastějším typem čištění fasády je použití vysokotlakého proudu vody, která zeď očistí a zároveň nepoškodí. Pamatujte však, že u tvrdých fasádních materiálů je možné použít tlak až 1000 atmosfér. U měkčích materiálů však musíte tlak ubrat. Abyste čištění ještě podpořili, je možné použít horkou vodu a páru, která dobře funguje zejména na mastnotu.

Čištění fasády svépomocí

Jestliže si nechcete pozvat na pomoc profesionální firmu, je nutné zvážit všechny vaše možnosti. S čištěním fasády totiž souvisí nejen čistící postup, ale také to, zda máte k dispozici správnou techniku, která zahrnuje například i výškovou techniku či zmíněné vysokotlaké čističe. Bez čeho se ale rozhodně neobejdete, jsou speciální roztoky. Na typické nečistoty, jako je prach, saze či smog, je třeba nejprve nanést speciální postřik, který vás dokáže těchto nevzhledných částic zbavit. Jakmile bude nástřik určitou dobu působit, přichází na řadu omývání pomocí tlakové vody. Aby vaše fasáda zůstala co nejdéle čistá, je vhodné po jejím čištění nanést speciální ochranný nástřik, který na ni vytvoří jakýsi ochranný film, na kterém se špína jen tak neudrží.

V případě, že zápasíte s plísněmi, mechy nebo houbami, musíte rovněž sáhnout po speciálních nástřicích, které vás těchto organických nečistot zbaví během krátké chvíle. Jakmile fasádu ošetříte a očistíte, důkladně ji opět opláchněte vysokotlakým proudem studené vody. Abyste v budoucnu předešli tomuto druhu nečistot, nezapomeňte fasádu ještě ošetřit speciálním nátěrem.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.